2023 m. vasario 2 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Jaunųjų žurnalistų klube – ir drąsos pamokos

2019-11-26
 
Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Deimantė Subačiūtė


Jaunųjų žurnalistų klubas yra įsikūręs Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Per klubo užsiėmimus kiekvienas narys turi savo užduotį: vieni rašo tekstus, kiti kuria klausimus, dar kiti ruošiasi arba ima interviu. Nėra tokio užsiėmimo, kuriame nebūtų ką veikti. Visi užsėmimai yra labai įdomūs ir linksmi.


Šiuo metu jaunųjų žurnalistų klube vyksta pasiruošimas spaudos konferencijai, bet ši spaudos konferencija nebus įprasta. Kodėl ji neįprasta? Tai bus spaudos konferencija su jaunųjų žurnalistų tėveliais. Klubo nariai ilgai galvojo, kokį renginį surengti. Visi pasitarė ir vienbalsiai nusprendė, kad bus spaudos konferencija.


Jaunųjų žurnalistų klubo nariai Gerda, Monika, Aistis ir Dovetas Danielius ilgai galvojo, kur kas stovės, kaip kas atrodys ir kas ką sakys. Na, ir jiems kilo mintis paversti stalus ant šono ir juos padekoruoti popierinėmis eglutėmis. Po kiek laiko atsirado dar geresnė mintis: ant stalų priklijuoti jaunųjų žurnalistų klubo plakatą, kurį sukūrė patys jaunieji žurnalistai.


Klubo plakatą kūrė Dovetas Danielius, Agnė ir Nikolė. Na, o šį plakato kūrima filmavo Jokūbas. Kiekvienas iš šių jaunųjų žurnalistų klubo narių yra pasiūlęs bent po vieną elementą, kuris yra jaunųjų žurnalistų plakate. Vaikai ilgai galvojo, kaip turėtų atrodyti plakatas ir galų gale sugalvojo.


Na, o šiandien dalis Jaunųjų žurnalistų klubo narių gavo ypatingą užduotį. Jie turi pasiruošti klausimus, kuriuos užduos klubo vadovei Erikai. Vaikai ilgai galvojo, kokius klausimus galima būtų užduoti, kad jie būtų įdomūs ir originalūs. Justina klausimus galvojo viena ir jai gana gerai sekėsi, ji pasiruošė 6 klausimus. Taip pat interviu rengėsi ir Monika su Dovetu Danieliumi, Ugnius su Jokūbu – visi pasiruošė po 7 klausimus. Na, ir pagaliau atėjo laikas interviu su klubo vadove Erika. Visą interviu filmavo klubo narys Jokūbas.


Klubo vadovė kiekvienam davė pastabų, kaip geriau pateikti klausimą, kaip filmuoti ir net kaip sėdėti, kai filmuoja. Pagyrė tuos, kurie ką nors atliko gerai. Po kiekvieno užsiėmimo atsiranda daugiau drąsos ir noro kažką veikti, o ne tyliai sėdėti./Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 12 m./


 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-12-03 20:22
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media