2023 m. vasario 2 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Ilgos kasos – ar ilgam?

2020-09-29
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Ugnė Jurkevičiūtė


Iki pirmos klasės turėjau ilgus plaukus. Kai buvau mažesnė, labai norėjau juos auginti. Klasėje buvo tik kelios mergaitės trumpais plaukais, todėl nusprendžiau ir aš nusikirpti. Buvo gana baisu, nes nelabai pasitikėjau savo kirpėja ir bijojau, kad nukirps kreivai. Galvojau, kad man netiks ir atrodysiu negražiai. Įsivaizdavau, kad visoms mergaitėms trumpos kasos yra gražios, tik ne man. Bet vis vien nusprendžiau nusikirpti. Ir gavosi gana gražiai.


Kai nuvažiavau į mokyklą, visi buvo gana tylūs, niekas nepastebėjo, išskyrus mano drauges, kurios iškart pradėjo girti. Mokytoja irgi nepamatė, nors ir nemaniau, kad pamatys. Seniau visada po mokyklos važiuodavau pas senelius. Jie mane irgi labai išgyrė. Visiems giminaičiams irgi patiko šukuosena.


Girmantei vienuolika metų ir tik šią vasarą ji ryžosi nusikirpti plaukus. Ji nenorėtų plaukų užsiauginti, nes jai patinka jos naujoji šukuosena. Girmantė nenorėtų jų dažyti, jai patinka jos natūrali plaukų spalva. Rišasi plaukus įvairiai, kartais nešioja palaidus, kartais susiriša. Jos tėvai ją palaiko ir mano, kad Girmantės šukuosena labai graži.


Monika, trylikos metų mergaitė, nusikirpo plaukus būdama penktoje klasėje. Ji nenorėtų susipinti dredų, tačiau yra nusidažiusi plaukus. Jos natūrali plaukų spalva yra tamsiai geltona. Kai nusikirpo plaukus, visa jos klasė nesitikėjo, kad ji tai padarys. Monikos plaukai buvo iki pat kelių. Tėvai buvo nelabai už plaukų nukirpimą, bet po to nusprendė leisti Monikai juos nusikirpti. Ji norėtų ilgų plaukų, nors Monikai ir patinka jos šukuosena. Dažniausiai juos susiriša arba palieka palaidus, tačiau jai patinka išbandyti ir kažką naujo.


Dabar mano klasėje ilgais plaukais yra labai daug mergaičių. Pamenu, kai mano klasiokė atėjo nusikirpusi plaukus. Iš pradžių niekas nepastebėjo, o kai viena mergaitė pradėjo girti, tada visi jai irgi pasakė daug gražių žodžių. Net mokytojos ją gyrė. Pasirodo, jai plaukus nukirpo jos sesė ir, manau, tai tikrai įspūdinga.


Mano draugė šią vasarą irgi nusikirpo plaukus, tačiau ėjo į kirpyklą. Jos plaukai labai stori ir garbanoti, ji jų nesikirpo labai ilgai, tačiau visada vaikščiodavo susirišusi. Nusikirpusi ji labai džiaugėsi rezultatu, visiems irgi labai patiko.


Taigi apsikirpus labai padeda artimų žmonių pagyrimai. 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 11 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-09-29 19:09
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media