2024 m. vasario 28 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Moksleiviai nesilaiko saugaus elgesio taisyklių ir dėl tingėjimo

2019-09-24
 
Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Gratas Dermontas


Saugus moksleivių elgesys kelyje rūpi ne visiems. Yra tokių žmonių, kurie dažnai vaikšto ne per perėją ir visiškai nesilaiko eismo taisyklių.


Manau, kad ne tik aš, bet ir jūs esate matę moksleivius ne vietoje kertant gatvę. Nors juos mokykloje ir moko, kad tai nesaugu, bet bėgdami ar būdami su draugais vaikai tai pamiršta ir suaugusieji, kurie vairuoja, turi stabdyti ar atlikti kitus manevrus kritinėje situacijoje.


Tiesą sakant aš ir pats esu keletą kartų nesaugiai kirtęs gatvę skubėdamas, bet stengiausi tai daryti kuo greičiau, atidžiau ir saugiau (priešingai nei kai kurie vaikai lekia, kaip sakoma, akis išdegę). Na, nežinau, ar esu teisus, bet manau, kad ir jūs esate tai darę.


Nikolė yra dešimtmetė mergaitė, kuri irgi yra perėjusi gatvę ne per perėją. Ji tai padarė skubėdama į būrelį. Na, o Justinai yra dvylika metų, bet ji pasielgė taip pat. Gatvę ne pagal taisykles ji kirto kartu su draugais, eidama iš mokyklos. Ji ir draugai ėjo ne per perėją, nes tingėjo eiti iki jos, ir dar dėl to, kad jų galutinis tikslas buvo arčiau ne einant per perėją, o einant per gatvę.


Jaunųjų žurnalistų klube per pirmąjį užsiėmimą taip pat buvo kalbama apie saugų elgesį gatvėje ir patalpoje. Nors apie tai yra kalbama, vaikai nesusivokia apie pasekmes.


Nikolė sako pagalvojusi apie pasekmes. Pasak jos, mašina gali pervažiuoti žmogų. Justina taip pat galvoja apie tai, kas gali nutikti. Ji sako, kad mašina gali partrenkti.


Pakalbinau šešiolikmetį paauglį Vakarį. Jis yra perėjęs gatvę ne per perėją ne vieną kartą, bet tai darydamas nerizikavo gyvybe... Tai reiškia, apsižvalgius. Jis taip daro skubėdamas, bet kaip pats sako, "niekada nerizikuočiau savo gyvybe dėl tingėjimo paeiti iki perėjos".


Pakalbinus keturis moksleivius pasidaro aišku, kad vaikai, bėgantys per gatvę ne vietoje, nejaučia didelės baimės. Skirtumas tik tas, kad vieni bėga skubėdami, o kiti tingėdami paeiti iki perėjos. Taip baigiu savo pirmą straipsnį./Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autoriui 10 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-09-24 21:01
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media