2023 m. vasario 4 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Labiau pasikeitė mokiniai, o ne mokytojai

2022-10-04
 
Asociatyvi iliustracija/ Erikos Straigytės nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Erikos Straigytės nuotrauka

Urtė Kričėnaitė

  

Dėdė man pasakojo, kad jo mėgiamiausias mokytojas tas, kuris mokė groti voltorna. Jis jam labai patiko, nes buvo linksmas, įdomus ir griežtas. Sakė, kad mokytojams buvo lengviau mokyti vaikus ankščiau, nes jie buvo paprastesni ir nuoširdesni. Mano dėdei Edgarui yra 40 metų. Jis dirba kariuomenėje.

 

Mano mėgstamiausia mokytoja yra pradinių klasių mokytoja. Mokytoja  man patinka, nes ji labai gerai paaiškina, kai vaikai nesupranta. Ji labai nuoširdžiai bendrauja su vaikais.

 

Kai atėjau į pirmą klasę ir pamačiau mokytoją, nustebau, nes galvojau, kad ji bus ilgais plaukais, o buvo trumpais. Atsimenu savo mokytoją su aukštakulniais. Nežinojau, kad mokytoja turi laikyti aukštai iškeltą lentelę su klasės raide ir skaičiumi. Aš pati labai  jaudinausi, nes tai buvo mano pirmas kartas mokykloje. Dabar mokytojos drąsiai klausiu, ko nesuprantu. Tačiau neturiu jos numerio, todėl jai neskambinu. Mūsų klasėje yra 25 mokiniai. Manau, mokytoja Raimonda žino visų mūsų telefono numerius.

 

Mano tėčiui taip pat patiko mokytoja, kuri mokė jį nuo pirmos iki ketvirtos klasės. Mokytojos vardo neatsimena. Su savo mokytoja jau nesusitinka, nes jos jau nebėra. Besimokant tėčiui teko sutikti visokių mokytojų – ir gerų, ir blogų. Tai priklausė nuo to, ar jam tas dalykas patiko ir sekėsi. Dabar tėčiui tenka vėl bendrauti su mokytoja. Ji moko mane.

 

Paklausiau, kada buvo lengviau mokyti vaikus anksčiau ar dabar. ,,Anksčiau. Turėjo vaikai mažiau teisių, nebuvo telefonų, kompiuterį tik vienas kitas turėjo. Dabar išsidirbinėja, maivosi,“- tokia Ramūno, dviejų vaikų tėčio, nuomonė.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 10 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-10-04 18:46
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media