2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Kompiuteris: geriausias draugas ar priešas?

2022-11-08
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Elzė Budinaitė


Kompiuteriu mano šeimoje naudojamasi dažnai. Aš dažniausiai juo žaidžiu arba skaitau. Aš per dieną kompiuteriu daugiausiai naudojuosi dvi valandas. Asmeninio kompiuterio neturiu. Esu ketvirtokė, o mano klasės mokytoja niekada neprašo namų darbų atsiųsti kompiuteriu. Ar nepadarėme klaidų, pasitikriname sąsiuviniuose pamokos pradžioje. Bet mums skiria kompiuteriu atlikti įvairias užduotis. Kai ruošiu namų darbus, kompiuteriu naudojuosi tik tada, jeigu prireikia informacijos.


Mano viena klasiokė kompiuterį laiko vienu iš svarbiausių daiktų. Ji juo tik žaidžia. Dažniausiai ji žaidžia žaidimą ,,Roblox’’. Ji labai dažnai kalba apie jį klasėje. Kiti mano klasiokai ir klasiokės taip pat žaidžia šį žaidimą. Jame yra daug kitų žaidimų, kuriuos gali sukurti bet kas. Kai kurie žaidimai linksmi, kai kurie baisūs. Ir net žinau tokį, kuriame reikia spręsti matematikos uždavinius. ,,Roblox’’ yra nemokamas, bet, jeigu nori savo žmogeliukui nupirkti ypatingų drabužių, reikia pirkti specialius pinigėlius, kurie kainuoja tikrus pinigus.

 

Žinau, kad žmonės kompiuteriu ne tik žaidžia ir skaito, bet ir su juo dirba. Mano mama beveik kiekvieną dieną dirba namuose, todėl jai reikalingas kompiuteris. Dažnai ji savaitgalį kompiuteryje ieško, ką veikti. Kartais randa kokią įdomią parodą, o kartais kokį koncertą. Dažnai po darbo mama per kompiuterį žiūri filmus arba serialus. Jos mėgstamiausias serialas yra ,,Mentalistas’’. Kai kur nors važiuojame su šeima, mama beveik visada primena, kad pasiimtume telefonus. Primena, nes patys turbūt pamirštume.

 

Man atrodo, kad kompiuteris nei draugas, nei priešas. Taip manau todėl, kad jis gadina akis ir gali prireikti akinių, bet kartais visai smagu paspoksoti į jo ekraną.


Jaunųjų žurnalistų klubą lankanti Luknė dažniausiai kompiuteriu tik žaidžia. Dar ji ten klausosi muzikos. Jai mokytoja taip pat skiria užduotis, kurias reikia atlikti kompiuteriu. Luknė sako, kad jai kompiuteris yra draugas. Ji taip mano, nes ji žaidžia su draugais, o su kompiuteriu ji taip pat žaidžia. Luknė naudoja kompiuterį, atlikdama namų darbus. Ir dar todėl, kad jos dienynas yra elektroninis.


Kita Jaunųjų žurnalistų klubo narė Liepa, kuriai šešiolika metų, turi savo kompiuterį. Liepa juo atlieka namų darbus, rašo elektroninius laiškus, žiūri elektroninį dienyną. Ji dažniausiai kompiuteriu naudojasi valandą arba pusvalandį per dieną. Pašnekovė mano, kad kompiuteris yra draugas, jeigu naudoji jį mokymosi tikslais ir saikingai, o jeigu kompiuterį naudoji žaidimams ir be saiko, jis tampa priešu./Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 10 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-03-07 19:56
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media