2023 m. rugsejo 30 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Apie virtualų Kalėdų senelį, nuotolines viešnages ir dovanas

2020-12-16
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Girmantė Zolubaitė

 

Kalėdos – šventė, be kurios metų pabaigos neįsivaizduoja nė vienas vaikas. Tačiau šiais metais Kalėdas švęsime šiek tiek kitaip. Nesėdėsime ant Kalėdų senelio kelių ir nesakysime jam eilėraščių. Daugelis nekeliaus pas giminaičius, o su jais susitiks per nuotolį. Net ir dėl dovanų gali kilti keblumų.

 

Pradėkime nuo virtualaus Kalėdų senelio. Nors Kalėdų išvakarėse jis bet kokiu atveju mus aplankys, šiais metais neteks jo apsikabinti ir nusifotografuoti su juo, nes vargu, ar jį pagausim. Tačiau atsidarius „Facebook“ paskyrą „Kalėdų senelis virtualiai“ galima susitarti dėl vaizdo skambučio ir taip susitikti,  paplepėti, „atsiskaityti“ išmoktą eilėraštį apie žiemą ir paprašyti dovanos.

 

Toliau pereikime prie nuotolinių viešnagių. Šiemet dėl koronaviruso pandemijos rekomenduojama likti namuose, užuot lankius gimines, kaip paprastai daroma Kalėdų laikotarpiu. Dalis žmonių, nepaisydami reikalavimų, keliaus atšvęsti. Tačiau dabar pakalbėkime, kaip elgsis tie, kurie liks namuose, bet norės pasimatyti su artimaisiais.

 

Per nuotolį susitikti su artimaisiais galima naudojant „Zoom”, „Skype“, „Microsoft Teams”, „Messenger” ir galiausiai „Viber”, „WhatsApp” programas ar paprastai susisiekti skambučiu. Lengviausia susisiekti bus su tais giminaičiais, kurie moka naudotis šiomis ar panašiomis programomis. Na, o sunkiau susisiekti su tais, kurie niekada nesinaudoja panašiomis priemonėmis. Na, kad ir kaip būtų, manau, jog niekas šventinės nuotaikos nesugadins.

 

Na, ir galiausiai pakalbėkime apie visių laukiamiausią švenčių atributą – dovanas. Šiais metais covid-19 paveikė ir jas. Dėl dabartinės situacijos mokyklose ir darželiuose mokinių nelankė užsakytas Kalėdų senis, daug kas nesikeitė dovanomis. Net ir per nuotolį giminaičiai, vargu, ar atsiųs dovanas. Nors mano mama juokauja, kad jei pas mano krikšto mamą Kalėdų senis paliks dovanų, tai atsiimsime jas per mamyčių dieną.

 

Kadangi mūsų šeimoje aš, mano brolis ir sesuo grojame muzikos instrumentais, tai per nuotolinį pasisėdėjimą mes planuojame padovanoti savo artimiesiems fleitos, smuiko ir birbynės garsus. O mūsų namo antrame aukšte gyvenančiam vienišam kaimynui ir mūsų namo penktame aukšte gyvenantiems draugams nunešti po nedidelę dovanėlę.

 

Kadangi šiemet pamažėjo dovanų, mat neįvyko švenčių, per kurias jų pagausėdavo, mūsų šeima nusprendė patys pasididinti dovanų kiekį. Iš „AlliExpres” internetinės parduotuvės kiekvienas užsisakėme po keletą dovanėlių sau. O aš su savo mylimais jaunesniaisiais broliuku ir sesute prie namų esančioje „Lidl“ parduotuvėje nupirkome dovanų visai šeimai. Taigi po mūsų eglute šiemet dovanų netruks.

 

Na, tai čia tekstą ir baigsiu. O skaitytojams linkiu, kad šiais metais Šv. Kalėdos būtų saugios, bet kartu ir neapsakomai linksmos, nes tai juk stebuklų metas ir reikia mokėti džiaugtis tuo, ką turi.

 

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 11 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-22 20:12
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media