2022 m. gruodžio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

SPRENDIMAI

*print*

Dėl publikacijų „Valstiečių laikraštyje" ir almanache „Žurnalistika"

2010-08-24
 

LŽS Etikos komisijos 2010 m. liepos 9 d. posėdyje svarstyti šie klausimai: 1. Skundas dėl publikacijų „Valstiečių laikraštyje“; 2. Skundas dėl publikacijos almanache „Žurnalistika“; 3. LŽS Įstatų naujos redakcijos projektas; 4. Kiti klausimai.

 

 

SVARSTYTA. 1. Skundas dėl publikacijų „Valstiečių laikraštyje“.

 

Į LŽS Etikos komisiją kreipėsi advokatų profesinė bendrija „Nordea Baublys ir partneriai“ dėl laikraštyje „Valstiečių laikraštis“ publikuotų žurnalisto Gedimino Stanišausko (LŽS nario) straipsnių (2009 m. gruodžio 23 d. „Prokurorai užmigo žiemos miegu“; 2010 m. sausio 16 d. „Prokurorai pramerkė akis“; 2010 m. vasario 20 d. „Skuode sklando Al Kaponės dvasia“. Kreipimesi pabrėžiama, kad parengiant ir publikuojant minėtus straipsnius: nesilaikyta eilės Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos straipsnių (3,6, 24, 29,33, 38); pažeista Europos tarybos parlamentinės asamblėjos rezoliucijos Nr.1003 (1993) 4 punkto nuostata; pažeistos VIĮ 3 str. 3d., 41 str. 2 d. 1 p.; 19 str.2 d. nuostatos.

LŽS Etikos komisija, susipažinusi su minėtomis publikacijomis, pateiktais paaiškinimais ir faktiniais įrodymais,

NUSTATĖ:

žurnalistas G. Stanišauskas, rinkdamas informaciją ir skelbdamas minėtus straipsnius, nenusižengė profesinei etikai.

 

SVARSTYTA. 2. Skundas dėl publikacijos almanache „Žurnalistika“

 

LŽS Etikos komisija gavo Gražinos Sviderskytės kreipimąsi dėl  plagijavimo ir autorinių teisių pažeidimo straipsnyje „Regioninė žiniasklaida internete“, kuris publikuotas gegužę išleistame LŽS almanache „Žurnalistika 2009“. Skundžiamo straipsnio autorė – Aistė Žilinskienė, DELFI Komunikacijos vadovė, Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė (LŽS narė).

Komisijos nariai susipažinę su: G. Sviderskytės kreipimusi „Dėl plagijavimo ir autorinių teisių pažeidimo straipsnyje „Regioninė žiniasklaida internete“, kuris publikuotas LŽS almanache „Žurnalistika 2009“ bei jos pateiktais kitais rašytiniais įrodymais; straipsnio „Regioninė žiniasklaida internete“ autorės Aistės Žilinskienės atsakymu-paaiškinimu; LŽS almanacho „Žurnalistika 2009“ redaktorės Aurelijos Arlauskienės paaiškinimu; G. Sviderskytės atsakymu LŽS Etikos komisijai, KONSTATAVO:

šalims tarpusavy išsiaiškinus skundžiamąsias aplinkybes (A. Žilinskienė nuoširdžiai apgailestauja dėl šio įvykio, neneigia klaidos; G. Sviderskytė pasiekė tikslą – atkreipti dėmesį į panašaus lygio pažeidimus ir užkirsti kelią jų pasikartojimui), tolesnis skundo nagrinėjimas yra netikslingas.

KOMISIJA NUSPRENDŽIA

1. Skundo nagrinėjimą nutraukti.

2. Parengti viešą komentarą dėl plagijavimo žiniasklaidoje.

 

SVARSTYTA. 3.  LŽS Įstatų naujos redakcijos projektas

 

Komisija iš esmės pritaria LŽS Įstatų projektui. Liko keletas diskutuotinų klausimų, kuriuos Komisija mano esant įmanoma spręsti darbine tvarka, t. y.:

1. Dėl LŽS Etikos komisijos aptarnavimo. Posėdyje iškeltas pasiūlymas įrašyti LŽS Įstatuose, jog LŽS Etikos komisiją aptarnauja LŽS administracija.

2. Dėl atstovavimo Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje. Komisijos nariai yra tos nuomonės, kad ateityje LŽS savo atstovą į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją skirtų iš LŽS Etikos komisijos narių.

 

SVARSTYTA. 4. Dėl žurnalistų dalyvavimo partinėje-politinėje veikloje

 

Kreipimosi esmė: skaitytojai, klausytojai ir žiūrovai turi būti tikri, kad jiems teikiama informacija yra nešališka, todėl žurnalistas, siekiantis dalyvauti partinėje-politinėje veikloje, turi apie tai juos informuoti. Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija ragina visus žurnalistus, redakcijų vadovus pasitraukti iš partinės –politinės veiklos: nutraukti formalią narystę  politinėse partijose ir organizacijose, ir atsisakyti faktinio dalyvavimo jų veikloje, kuri yra nesuderinama su profesine etika.

NUTARTA: Pritarti kreipimosi projektui, kreipimąsi išplatinti.

 

 

Posėdžio pirmininkas                                                                          Viktoras Trofimišinas

 

Posėdžio sekretorė                                                                              Aldona Karečkaitė

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-11-05 21:11
 
Share |
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media