*print*

Archyvas :: Lietuvos sporto žurnalistai žaidė futbolo turnyre Egipte

2014-03-26

Lietuvos žurnalistų futbolo rinktinė Egipte, karsu su savo varžovais

Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto žurnalistų klubo „PRESS‘as" komanda žaidė tarptautiniame futbolo turnyre Egipte. Turnyre, kurį organizavo Aleksandrijos biblioteka ir 100 metų jubiliejų švenčiantis „Alittihad" futbolo klubas dalyvavo 10 komandų iš 7 valstybių. Lietuvos sporto žurnalistai pasidalijo 5-6 vietas.

Pirmose grupės rungtynėse „PRESS‘as" susitiko su Irako žurnalistais. Po pirmo kėlinio lietuviai pirmavo 2:0, tačiau po pertraukos išleido iniciatyvą ir pralaimėjo rezultatu 2:4. Antrose rungtynėse lietuvius 6:0 nugalėjo šeimininkė Aleksandrijos bibliotekos komanda. Antrą turnyro dieną Lietuvos žurnalistai iškovojo abi pergales - rezultatu 4:1 nugalėjo Vokietiją ir 2:1 įveikė „EuroMed" komandą, kurią sudarė Viduržemio jūros regione dirbantys žurnalistai.

Iškovojusi dvi pergales ir patyrusi du pralaimėjimus, Lietuvos žurnalistų komanda į pusfinalį nepateko dėl blogesnio įvarčio santykio ir grupėje liko trečia. Irako žurnalistai taip pat surinko 6 taškus, tačiau jie praleido mažiau įvarčių ir užėmė antrą vietą. Grupės nugalėtoja tapo visas keturias pergales iškovojusi Aleksandrijos bibliotekos komanda.

Galutinėje rikiuotėje „PRESS‘as" pasidalijo 5-6 vietas su Rusijos atstovais. Turnyro nugalėtojais tapo „Alittihad" klubo veteranai, jie finale 6:3 nugalėjo Aleksandrijos bibliotekos komandą. Bronzą iškovojo Irako žurnalistai.

Kelionė į Aleksandriją, kurią padėjo surengti kelionių organizatorius „Novaturas", tapo tolimiausia „PRESS‘o" komandos kelione per visą klubo istoriją. Iki tol tolimiausia Lietuvos sporto žurnalistų išvyka buvo į Kalnų Karabacho sostinę Stepanakertą.

Šiais metais „PRESS‘as" taip pat ketina vykti į žurnalistų turnyrus Gnievine (Lenkija), Kišiniove (Moldova), Brianske (Rusija). Ukrainos žurnalistai ketino organizuoti turnyrą Krymo kurorte Aluštoje, tačiau Rusijai okupavus Krymo pusiasalį, turnyras buvo atšauktas.