2022 m. sausio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: Olimpinio švietimo kongresas 2017

2017-03-22
 
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

 

Kovo 30 dieną Kaune, „Žalgirio arenoje" vyks trečiasis Olimpinio švietimo kongresas, į kurį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kviečia registruotis visus pedagogus, besidominčius olimpiniu sąjūdžiu ir norinčius daugiau sužinoti apie praktinius olimpizmo įgyvendinimo būdus. Kviečiami ir žurnalistai.

2017 m. Olimpinio švietimo kongreso tema - "Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui". Kongreso dalyvius sveikins LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, o diskusijas moderuos Robertas Petrauskas, sporto komentatorius, TV laidų vedėjas, rašytojas, protų kovų organizatorius.

Kongresas yra vienintelis tokio dydžio renginys, skirtas olimpiniam švietimui. Jis visų pirma yra skirtas LTOK projekte „Olimpinė karta" dalyvaujančių ikimokyklinių ir bendrojo ugdymo įstaigų atstovams, tačiau renginys yra atviras visiems, besidomintiems olimpiniu sąjūdžiu.

Vita Balsytė, LTOK Olimpinio švietimo direktorė teigia: „Kiekvienais metais kongresas sulaukia vis didesnio susidomėjimo, pedagogai aktyviai domisi olimpinio švietimo idėjomis, nori tobulėti, o mes nuolat stengiamės parinkti aktualias temas bei įdomius pašnekovus".

V. Balsytės teigimu, 2017 m. Olimpinio švietimo kongreso tema pasirinkta neatsitiktinai. LTOK nuolat bendrauja su mokyklomis ir ikimokyklinėmis įstaigomis ir analizuoja, kokius iššūkius patiria pedagogai, kas jiems svarbu. Siekiama, kad olimpinės idėjos ir sportas turėtų teigiamą naudą visai įstaigos bendruomenei, tarpusavio ryšiams. Todėl natūraliai ir išsivystė šių metų idėja apie olimpizmo ir bendruomeniškumo sąsajas.

Pirmoje kongreso dalyje bus skaitomi pranešimai apie bendruomenių identiteto paieškas ir naujas galimybes, įsitraukiant į kitų bendruomenių veiklą.

VšĮ "Kitokie projektai" partneris ir konsultantas, bendruomeninio darbo ir bendruomenių plėtros bei atsparumo stiprinimo ekspertas Paulius Godvadas pristatys teorinį požiūrį į bendruomenę kaip idealią žmonijos bendradarbiavimo formą. Pranešėja Merlin Ponna (Estija), Tartu Universiteto Viljandi kultūros akademijos absolventė, lektorė, Ulenurme gimnazijos projektų vadovė, pasidalins praktine patirtimi apie dalyvavimą tarptauninėje Pjero de Kuberteno mokyklų tinklo bendruomenėje. Moderatorius Robertas Petrauskas kalbins daugkartinį Lietuvos dziudo čempioną ir trenerį, olimpietį Marių Paškevičių. Bus diskutuojama apie Olimpinę šeimą, kodėl bendruomenė yra labai svarbi ir sporte, kas yra sporto bendruomenė, kaip žmogų formuoja jo aplinka.

Antroje kongreso dalyje renginio dalyviai galės rinktis net iš penkių skirtingų sekcijų, skirtų ikimokyklinėms įstaigoms, ugdymo įstaigų vadovams, dalyviams, siekiantiems atrasti socialinius tinklus kaip komunikacijos ir motyvavimo priemonę, pristatyti savo veiklą, pasidalinti iššūkiais, iškylančiais bendruomenėse, diskutuoti ir rasti galimus sprendimo būdus.

Daugiau informacijos apie renginį ir registracija į šių metų Olimpinio švietimo kongresą rasite  http://www.olimpinekarta.lt/renginiai/olimpinio-svietimo-kongresas-2017  puslapyje.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-03-22 12:27
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media