2022 m. rugpjucio 11 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sporto renginiai

*print*

Archyvas :: Alytuje vyksiančios Olimpinės dienos programoje – jau 70 sporto rungčių. Kviečiame parungtyniauti ir žurnalistus

2017-05-24
 
Dalyvio pasas

Dalyvio pasas

 

Birželio 3 dieną Alytuje vyksiančios Olimpinės dienos programa plečiasi  - įtraukus naujas, egzotiškas rungtis, šventės dalyviai galės išbandyti net 70 skirtingų „LTeam" rungčių.

Šventės metu alytiškiai nebeatpažins Jaunimo parko, kurį užplūs didžiuliai ryškiaspalviai pripučiami atrakcionai.  Jame išsidrieks ilgiausias Lietuvoje pripučiamų rungčių ruožas - dalyviai galės varžytis bandydami įveikti 120 metrų „Linksmuosius kalnelius", 7 metrų aukščio „Drąsos bokštą", daug emocijų sukeliančius „Eliminatorių", „Bėgtraukį", „Kubą". Šioje zonoje bus galima žaisti ir netradicinius komandinius žaidimus  - „Burbulų futbolą", „Stalo futbolą", „Pašėlusį krepšinį" ir kitus.

Nors šios rungtys atrodo pramoginės, tačiau jų smagi išvaizda gali būti apgaulinga - norintiems jas įveikti reikės paplušėti ir pademonstruoti tiek greitį, tiek vikrumą ar ištvermę. Dėl to ir pripučiamos rungtys yra įtrauktos į „LTeam" dalyvių pasus,  už kiekvieną jų bus galima uždirbti po 1 tašką. 

 

Dalyvio pasas

 

Kiekvienas suaugęs ar vaikas, atvykęs į šventę, registratūroje galės pasiimti „LTeam" dalyvio pasą. Šiame dokumente bus įrašomas dalyvio vardas ir pavardė, uždedamas specialus antspaudas, jame galima įklijuoti dalyvio nuotrauką.

Pase bus galima rasti šventės programą, žemėlapį bei rungčių sąrašą su nurodytais taškais. Už įveiktą kliūtį ar atliktą užduotį dalyvis gaus tam tikrus taškus, kuriuos vėliau galės išsikeisti į prizus. Užpildytas pasas su dalyvio nuotrauka bus puikus suvenyras renginio atsiminimui, o kitais metais bus galima šią tradiciją tęsti.

Renginio svečiams tereikia surinkti 20 taškų, norint pasipuošti Olimpinės dienos marškinėliais. Pats lengviausias būdas tai padaryti - bėgti ar minti dviračiu Olimpinę mylią, nes ši rungtis suteikia iškart 15 taškų. Taip pat verta dalyvauti bėgimo, sportinio ėjimo, plaukimo ar dviračių varžybose (10 taškų), šiaurietiško ėjimo žygyje (5 taškai). Bet kuri kita išbandyta sporto rungtis - nuo mankštos, akrojogos, laipiojimo sienele iki regbio, tinklinio ar bokso papildys dalyvio pasą vienu tašku.

Šiemet į dalyvio pasus įtraukta ir eilė neįgaliųjų sporto rungčių, kurias pristatys ir išbandyti kvies Mindaugas Bilius, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas. Išmėginus golbolą, sėdinčiųjų tinklinį, baudų mėtymą sėdint, šaudauną, taip pat bus galima užsidirbti po 1 tašką.

Nenorintys ar negalintys aktyviai judėti taip pat neturėtų nusiminti, nes organizatoriai ir jiems suteikė galimybę iškovoti prizų. Lietuvos olimpinė akademija  šventės svečiams surengs žinių patikrinimą apie olimpinę istoriją, o visi pabandę atsakyti į klausimus užsidirbs 5 taškus. Dar 5 taškus bus galima gauti pasidarius asmenukę prie Olimpinės dienos deglo ar su „LTeam" talismanu.

Surinkę 30 taškų dalyviai bus apdovanoti Olimpinės dienos medaliais, 40 taškų - LTeam kuprine, 50 taškų - „Audimo" kepuraite, o 70 taškų - profesionaliu lėkščiavydžio disku.

 

Ekstremalų zona

 

Ekstremalaus sporto gerbėjams šiais metais įrengta atskira erdvė. Joje bus galima išbandyti BMX dviračius, riedlentes, riedučius, alpinizmo sienelę, vaikščiojimą juosta (slackline). Taip pat šioje erdvėje vyks neeilinės gatvės šokių kovos, į kurias iš visos Lietuvos suvažiuos pilni šokėjų autobusai.

 

Pramogos mažiesiems

 

Kaip visuomet, mažųjų šventės dalyvių laukia gausybė ne tik sportinių, bet ir meninių ar net mokslinių pramogų. Per šias pramogas siekiama vaikus supažindinti su olimpizmu ir parodyti, kad tai nėra vien sportinė, fizinė veikla. Olimpizmas kaip gyvenimo filosofija moko tokių vertybių kaip pagarba, draugystė ir tobulėjimas.

Olimpinės dienos metu veiks chemijos laboratorija, kurioje vaikai galės vykdyti eksperimentus kolbose. Iš kolbučių virs dujos, kurios, įmaišius muilo tirpalo, virs burbulų bokštais. Vaikai iš kolbučių ir burbulų statys olimpinius žiedus ir diskutuos apie olimpinių žiedų spalvų reikšmę. 

Drąsiausieji galės išbandyti itin ekstremalų „Mėgintuvėlio laboratorijos" eksperimentą - ugnies laikymą rankose. Jo metu vaikai ne tik išmoks, kaip saugiai elgtis su ugnimi, bet ir sužinos, ką simbolizuoja Olimpinė ugnis ir kaip ji uždegama.

Patiems mažiausiems dalyviams bus skirta smagi pramoga - lobių ieškojimas. Jo metu vaikai, naudodamiesi žemėlapiu, turės surasti atskiras raides ir iš jų surinkti žodį. Mažieji taip pat galės įsiamžinti didžiulėje rankų sienoje, palikdami savo delniuko antspaudą, taip pat pabandyti pagaminti olimpinį medalį ar išbandyti virtualios realybės akinius.

 

Daugiau informacijos ir registracija į Olimpinę dieną Alytuje - www.LTeam.lt puslapyje. Renginio naujienas galima sekti LTeam Facebook paskyroje.

 

Olimpinės dienos programa:

 

REGISTRACIJA

8.00 - 11.00 Registracija į varžybas

9.00 - 15.00 Registracija "LTeam" pasui gauti

 

PROGRAMA

10.00 Atidarymas, Olimpinės dienos

ugnies įžiebimas

 

TURNYRAI

10.30 - 16.00 "LTeam" THROWDOWN turnyras

11.00 - 16.00 Gatvės šokių turnyras

10.45 - 12.00 Bėgimų ir ėjimo varžybos: vaikų, lietuviška olimpinė mylia, 5 ir 10 km

12.30 - 13.30 Dviratininkų varžybos: lietuviška olimpinė mylia, VM6 ir VB6, VM10 ir VB10

13.00 - 16.00 "LTeam" stalo teniso šeimų turnyras

13.30 - 14.30 Olimpinės dienos plaukimo varžybos

14.00 - 15.00 Bėgimo, dviračių sporto, plaukimo varžybų ir kt. nugalėtojų apdovanojimai

 

ATVIROS IR PARODOMOSIOS VEIKLOS

10.30 Masinė "Impuls" mankšta

11.00 - 16.30 "Olimpinės kartos" dirbtuvės

11.00 - 16.30 "LTeam" rungtys

11.30 - 16.00 Lėkščiasvydžio, irklavimo treniruoklių ir "Cross-training challenge" turnyrai

11.00 - 16.30 Ekstremalaus sporto erdvė: BMX dviračiai, riedlentės, vaikščiojimas juosta ir kt.

17.30 Akrojogos gyvosios (žmonių) piramidės rekordo siekimas

 

KONCERTAS

16.00 Alytaus sporto ir rekreacijos centro aikštė: NEMOKAMAS "Lilas&Innomine" grupės koncertas

 

 

Daugiau informacijos:

Ieva Kutkaitė
LTOK Viešųjų ryšių atstovė
Olimpiečių g. 15, LT-09200 Vilnius, Lietuva
Tel.
+370 5 2780653

Mob. +370 630 42540 
www.ltok

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-24 08:59
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media