2022 m. rugpjucio 9 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Žurnalistai kviečiami į parodos „Lenkija ir Lietuva – kartu vardan laisvės“ atidarymą

2022-03-09
 
Žurnalistai kviečiami kovo 10 d., 15.30 val. į Seimo lankytojų centrą (Gedimino pr. 60), kur įvyks parodos „Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės" atidarymas.
Sveikinimo žodį tars parodos iniciatorė Lietuvos Respublikos Seimo narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Senatu ir Seimu grupės pirmininkė Rita Tamašunienė, Lenkijos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lietuvos Respublika grupės pirmininkė Ivona Arent (Iwona Arent), Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje Politikos ir ekonomikos skyriaus vedėjas, l. e. ambasadoriaus pareigas Andžejus Dudzinskis (Andrzej Dudziński), Lenkijos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Ana Pekarska (Anna Piekarska).
Nemenčinės daugiafunkcio kultūros centro atstovai pristatys muzikinę programą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Ekspozicijoje pristatomi svarbiausi Lietuvos ir Lenkijos santykių momentai abiejų šalių istorijai lemtingais 1989-1990 m., Baltijos kelio akimirkos, Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo dokumentai.
„Lietuvos Sąjūdžio ir Lenkijos „Solidarumo" laisvės judėjimų veikla 1989-1990 m. abiejų šalių istorijoje buvo labai svarbi. Abu judėjimai smarkiai prisidėjo prie šalių išlaisvinimo nuo sovietų okupacijos ir užmezgė glaudų bendradarbiavimą. Pirmoji vieta, kurią 1989 m. pasirinko Lietuvos Sąjūdžio nariai užsienio vizitui, buvo Varšuva, o 1991 m. sausio 13 d. Lenkijos žurnalistai ir politikai buvo Lietuvos parlamente, kai šalia parlamento stovėjo barikados, o po miestą važinėjo sovietų tankai", - pažymi parodos iniciatorė R. Tamašunienė.
Maloniai kviečiame dalyvauti parodos atidaryme arba stebėti tiesioginę jo transliaciją Seimo „YouTube" paskyroje.
Seimo lankytojų centre paroda „Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės", kurią parengė Lenkijos istorijos muziejus Varšuvoje ir Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje bendradarbiaudami su Lietuvos valstybės centriniu archyvu, Lietuvos ypatinguoju archyvu ir Lenkijos institutu Vilniuje, bus eksponuojama iki kovo 20 d. Parodą apžiūrėti galima pirmadienį 8-17 val., antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 8-19 val., penktadienį 8-15.45 val.
Primename, kad visi vyresni kaip 6 metų amžiaus asmenys uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose privalo viso renginio metu dėvėti respiratorius ar medicininės veido kaukes.
Daugiau informacijos apie parodą:
Lietuvos regionų frakcijos referentė
Ivona Taraškevič
Tel. (8 5) 239 6567, el. p. ivona.taraskevic@lrs.lt

 

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Lankytojų centro biuro vyriausioji specialistė
Laima Šandarienė
Tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandariene@lrs.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-03-10 10:09
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media