2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Spaudos konferencijos

*print*

Archyvas :: Spaudos konferencija: Kriminalinės žvalgybos užkulisiai bei poreikis šią audituoti ir tobulinti jos kontrolę

2023-01-23
 
Antradienį, sausio 24 dieną 13:00 val. BNS konferencijų salėje rengiama spaudos konferencija, kurioje ketinama pranešti, jog Lietuvos Respublikos Seime, jo vadovams ir frakcijoms yra pateiktas ir užregistruotas prašymas parlamento nariams inicijuoti parlamentinį tyrimą, pavedant jį atlikti specialiai tam įsteigtai komisijai dėl, yra pagrindo manyti, neteisėtų kriminalinės žvalgybos tyrimų ir nurodymų juos inicijuoti, apie kuriuos bus informuota renginyje.
Spaudos konferencijos organizatoriai ketina pristatyti konkretų atvejį, kai Lietuvos pilietis, nurodžius vadovams, pagal išgalvotą informaciją buvo susietas su nusikalstamu susivienijimu, po ko įrašytas į organizuoto nusikalstamumo asmenų įskaitą. Remiantis tuo buvo taikomi kriminalinės žvalgybos metodai, sankcionuojamos priemonės, o dar vėliau jam pritaikytas oficialus perspėjimas.
Taip pat bus kalbama apie tai, kad vienu momentu būsimo ir šiuo metu esamo Lietuvos policijos generalinio komisaro, Lietuvos Vyriausybės ministro, Seimo narių ir aukštų valstybės tarnautojų atžvilgiu buvo taikomi kriminalinės žvalgybos metodai, kaupiama ir neaišku kokiu tikslu ir kieno naudojama surinkta informacija.
Spaudos konferencijoje bus supažindinta, kaip Lietuvos policijos imuniteto valdyba, privalanti kovoti su piktnaudžiavimu policijoje, davė nurodymą pakeisti dviejų oficialių dokumentų turinį intelektualiai pakeičiant faktines aplinkybes į realiai neegzistavusias ir panaudojo juos Kauno apskrities VPK viršininkui atimant leidimą dirbti su įslaptinta informacija.
Spaudos konferencijoje dalyvaus bei į žurnalistų klausimus atsakys:
Ėjęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro SONT 1 valdybos 1 skyriaus vyriausiojo tyrėjo pareigas Algimantas Martinkus.
Atstovas advokatas dr. Edgaras Dereškevičius
Spaudos konferencija vyks naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje, verslo centro „Link" 5 aukšte, adresu Saltoniškių g. 9B, Vilniuje.
Vizualias nuorodas, kaip atvykti į salę, rasite BNS kontaktuose adresu http://www.bns.lt/kontaktai.html.
Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-01-24 12:50
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media