2023 m. rugsejo 24 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: Žurnalistų kūrybinis projektas „Saga apie Lietuvą“ apsistos Punsko valsčiuje

2023-03-03
 
Paroda "Saga apie Lietuvą" netrukus iškeliaus į Lenkiją! Šio kūrybinio projekto partneriai - Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė Žurnalistų kūrėjų asociacija. Atidarymas kovo 10 d. 11 val. Punsko kultūros namuose. Tai devintoji šio kūrybinio projekto stotelė.

 

Paroda-instaliacija sveria bemaž 0,5 tonos, todėl nuoširdžiai dėkoju Punsko valsčiui už visokeriopą pagalbą.
„Saga apie Lietuvą" tyrinėja bene aktualiausią šiandienos Lietuvos problemą - gyventojų emigraciją. Pagrindinė komunikacijos priemone šiame meniniame projekte tapo saga. Per paprastą sagą siekiama įtvirtinti universalų pasakojimą.

 

„Norėdami įgyvendinti savo kūrybinį sumanymą prieš kelis metus socialiniuose tinkluose paskelbėme sagų rinkimo akciją. Į šį veiksmą įsijungė tūkstančiai žmonių iš įvairiausių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų ir vienkiemių. Jie, norėdami tapti neabejingais šio projekto dalyviais, rinko, vežė, nešė, siuntė sagas. Atsiliepė ir Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Vokietijos, Australijos, JAV, Anglijos, Škotijos, Kanados lietuviai, atsiuntę tūkstančius įdomių sagų, tarp kurių buvo istorinės garsių asmenybių sagos bei jų aprašymai. Viso surinkome pusantro milijono sagų! „- Pasakojo kūrybinio-edukacinio projekto „Saga apie Lietuvą" bendraautoriai, žurnalistai Lilija Valatkienė ir Vytautas Jonas Juška.

 

Labai daug sagų atkeliavo iš Punsko valsčiaus.
„Šios sagos - tai Punsko-Seinų krašto lietuvių, gyvenančių Lietuvos etninėje žemėje. Mes - ne emigrantai! Mes iš Lietuvos niekur neišvykom! Dėl politinių sumetimų buvom atskirti nuo Lietuvos", - sakė Punsko Kovo 11- osios licėjaus mokytoja Alicija Krakauskienė. Ir pridūrė, kad Lietuvoje iki šiol daug kas sako, kad mes lenkai. O mus tai labai 'erzina'.

 

 

„Šitas neva 'lenkiškas' sagas žmonės atnešė į Punsko valsčių Jolantai Latvienei. Pamačiusi kas jas neša, labai susidomėjau. Paklausinėjau kultūros centro vadovės Astos Pečiulienės apie šias sagas ir žmones.
Kitas sagas man nešė Irena Marcinkevičienė, Darija Vyšniauskienė, Marytė Misiukonienė, todėl galiu pasakyt, kad daugelis sagų tai dar mamų ir močiučių. Yra ten ir mano mamos Nijolės Valinčienės didesnis krepšelis sagų. Yra šimtamečių sagų, ir iš Amerikos parsiųstų drabužių iškirptų sagų - iš to laikmečio, kai siuntė siuntinius. Mama kažkada siuvo, tai ir rinko sagas. Marytės Malinauskienės - mano sesers sagos - jau šiuolaikinės, bet yra ir medinių ir kaulo įdomių sagų. Kitos sagos, tai taip pat senų laikų. Jas atnešė mano bendradarbės, sagos taip pat rinktos jų mamų ir močiučių", - prieš kelis metus rašė man mokytoja Alicija Krakauskienė.
Visas sagas į Vilnių atgabeno Aldutė Vaičiulytė. Nuoširdžiausias ačiū!

 

 

Alicija Krakauskienė
Punsko Kovo 11- osios licėjaus mokytoja

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-03-03 15:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media