2023 m. vasario 4 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: NRTIC ir LŽS: Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją

2021-02-19
 
Jono Staselio nuotrauka

Jono Staselio nuotrauka

Vasario 20 dieną minima Pasaulinė socialinės lygybės diena. Tai gera proga startuoti žiniasklaidai ir visuomenei skirtam aktualiam projektui „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją".
Socialinių tyrimai rodo, jog dauguma Lietuvoje veikiančių religinių mažumų jaučia diskriminaciją dėl savo religijos ir įsitikinimų. O žiniasklaida yra ta terpė, kurioje religinių mažumų nariai ir susiduria su diskriminacijos apraiškomis. Teigiama, jog viešoje erdvėje pateikti tekstai ir vaizdiniai dažnai yra stereotipiški, neobjektyviai pateikiantys religines bendruomenes, tad ir neužtikrinantys tikėjimo laisvės teisių.
Projekto partneriai - Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) tikisi, jog didesnė informacijos sklaida įvairiose visuomenės grupėse apie religinę įvairovę ir religijos laisvę paskatins kritišką visuomenės požiūrį į religinių mažumų stigmatizavimą, neigiamų „etikečių" klijavimą, atsiras daugiau prielaidų suprasti ir toleruoti žmonių teisę išpažinti įvairias religijas, turėti skirtingus įsitikinimus.
Per pusantrų metų truksiantį projektą bus surengti dveji profesiniai mokymai Kauno ir Klaipėdos regionų žurnalistams, kaip korektiškai ir etiškai publikuoti informaciją apie netradicinius religinius judėjimus, religines bendruomenes, skirtingus įsitikinimus. Mokymai žurnalistams prasidės jau kitą savaitę.
Dar viena priemonė - tai originaliausiai religijų įvairovę atspindinčių publikacijų ir nuotraukų ciklo konkursai su piniginiais prizais už geriausius kūrybinius darbus. Konkursui pateiktų nuotraukų paroda apie religinę įvairovę Lietuvoje bus pristatyta dešimtyje Lietuvos miestų.
Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis per Aktyvių piliečių fondą, prisidedant Friedricho Eberto fondui.
www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org
ttps://nlif.lt/organizacijos/naujuju-religiju-tyrimu-ir-informacijos-centras
www.lzs.lt
Daugiau informacijos:
Iveta Klimavičiūtė ivetaklim@gmail.com
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-02-19 15:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media