2023 m. gruodžio 9 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: Įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos posėdis

2021-10-26
 
Spalio 19 dieną įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) Valdybos posėdis. Jame dalyvavo šeši NŽKA Valdybos nariai: Aurelija Arlauskienė, Vidas Mačiulis, Dainius Radzevičius, Kristina Stalnionytė, Gerimantas Statinis, Vytautas Žeimantas. Taip pat posėdyje dalyvavo NŽKA pirmininko pavaduotojas Jonas Staselis ir vyr. finansininkė Lina Mykolaitienė.
Posėdžiui pirmininkavo Dainius Radzevičius. Posėdžio sekretorė -Almonė Elena Baltrūnienė.
Iš pradžių buvo svarstoma dėl naujų narių priėmimo į NŽKA. Prašymus stoti į NŽKA pateikė Indrė Jonušytė ir Ipolitas Skridla. Abu kaip pagrindą įgyti meno kūrėjo statusui pateikė dokumentus, numatytus Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo įstatymo 3 str. 1 d. 3 p.
Vienbalsiai nutarta vadovaujantis Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo įstatymo 3 str. 1 d. 3 p. priimti Indrę Jonušytę ir Ipolitą Skridlą į NŽKA narius bei pateikti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai svarstyti Indrės Jonušytės ir Ipolito Skridlos kandidatūras meno kūrėjo statusui gauti.
Svarstyta dėl NŽKA nario mokesčio 2022 metams. Nutarta NŽKA nario mokestį 2022 metais nekeisti, palikti 15 eurų narystės mokestį ir 15 eurų stojamąjį mokestį.
Buvo pasikeista nuomonėmis dėl Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) veiklos. Šį klausimą pristatė LMKA prezidentas ir NŽKA pirmininko pavaduotojas Jonas Staselis. Nutarta š. m. gruodžio 14 d. dalyvauti LMKA konferencijoje, vyksiančioje Valdovų rūmuose. Žurnalistai dalyvautų konferencijoje kaip svečiai. Taip pat pritarta, jog šiame renginyje būtų teikiam prestižinė LMKA premija.
Nutarta metinę NŽKA Konferenciją rengti 2021 m. gruodžio 3 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje arba (alternatyva, jei dėl pandemijos negalėtume daryti gyvai) „Zoom" platformoje. Delegatus kviesti tuos, kurie sumokėję nario mokestį (2021 m. spalio 19 d.). Į NŽKA konferenciją pakviesti Kultūros ministrą, Meno tarybos atstovą. Konferenciją rengti iš dviejų dalių. Viena - veiklos ir finansinės ataskaitos, tuo pačiu patvirtinant nario mokestį. Kita dalis - Aurelijos Arlauskienės pranešimas - diskusija apie laisvo kūrėjo kelią ir LMKA prezidento Jono Staselio pasisakymas.
Laukiami ir kiti pasiūlymai ir idėjos dėl 2022 m. NŽKA renginių, kuriuos galima būtų įtraukti į NŽKA veiklos programą. Pagrindinis leitmotyvas galėtų būti Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 100 metų sukaktis. Šia tema jau kalbėta su Seimo pirmininke Viktorija Čmilytė-Nielsen - pažadėjo kuo galėsianti, tuo padėsianti be papildomo didelio finansavimo. Žadėjo ir asmeniškai dalyvauti.
Posėdyje diskutuota, jog galima būtų daryti bendrą renginį kartu su Rašytojų sąjunga. Tuo pačiu galima būtų įteikti ir Vaižganto premiją išskirtiniais metais Kaune. Kitais metais galima būtų padaryti ir daugiau renginių Kaune.
Siūlyta 2022 metus skelbti Vytauto Gedgaudo metais.
Nutarta 2022 metais padaryti didelį renginį Seime - konferenciją, skirtą išeivijos žurnalistikai - „Išeivijos žurnalistika: vakar, šiandien, rytoj".
Pritarta Jono Staselio siūlymui, jog viena iš galimų temų 2022 metais galėtų būti „Menas yra prekė ar prasmė?"
NŽKA inf. 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-11-30 11:55
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Skiepas

2021-12-23 14:07

Nepraeis nei pusmetis ir šis rašinys bus pašalintas. Reikia turėti kantrybės, nes daug informacijos šitoje svetainėje pelėsiais dvelkia.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Skaitytojas

2021-12-19 10:44

Ši informacija jau dvelkia pelėsiais. Kodėl taip ilgai laikoma svetainėje pasenusi informacija? Juk jau įvyko ir konferencija, bet apie tai- nei žodžio, tik ministerio sveikinimas įdėtas.Gal LŽS svetainės kūrėjams reikėtų dirbti lanksčiau ir suktis operatyviau.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vaižgantiečiai

2021-11-05 12:28

Tai kaip su Vaižganto premijos nuostatais, kur teigiama, kad premija įteikiama Vaižganto gimtajame Malaišių kaime? Pradėkime blaškytis. Kitais metais premiją teikime Kaune,paskui Alytuje, tada Balbieriškyje ir t. t. Akivaizdu, kad LŽS ir NŽKA labai jau nenori dalyvauti Anykščių rajone organizuojamose Vaižgantinėse, kur Vaižganto premija teikiama, tai ir ieško progų išsisukti.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media