2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA renginiai

*print*

Archyvas :: ŽENIA tradicija Klaipėdoje neblėsta

2022-11-18
 
Vitos Jurevičienės nuotr.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Klaipėdos žurnalistų bendruomenė ir šiemet rudenį susitiko smagioje tradicinėje „ŽENIA" (Žurnalistų entuziastų nepriklausomų informatorių apdovanojimai) šventėje, kurios metu dėl pagrindinių statulėlių varžėsi įvairių uostamiesčio žiniasklaidos priemonių atstovai. Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus organizuojama „ŽENIA" šventė įvyko jau 22 kartą!
 

J. KELKIO MEDALIS - UŽ RYŠKIUS NUOPELNUS

 

Prieš trejus metus Klaipėdos žurnalistų bendruomenėje suspindo pirmieji žurnalistams įteikti lietuviškosios žurnalistikos pradininko Johano Ferdinando Kelkio medaliai. Šiemet šis apdovanojimas Klaipėdos žurnalistų šventės metu įteiktas laikraščio „Vakarų ekspresas" žurnalistui ir aistringam kraštotyrininkui Denisui Nikitenkai, už jo ryškius nuopelnus populiarinant ir puoselėjant krašto kultūrą bei paveldą. Šia veikla D. Nikitenka užsiima jau ne vieną dešimtmetį, žurnalistas yra parašęs knygų apie Kuršių neriją, domisi senųjų krašto gyventojų kuršių istorija ir palikimu, organizuoja ekskursijas, dalyvauja kultūros renginiuose, televizijos laidose.
Kolega Denisas itin kūrybiškai savo feisbuko paskyroje pristatė garbingo medalio įteikimo ceremoniją ir patirtas emocijas.
„Jei kino industrijoje aukščiausias ir geidžiamiausias apdovanojimas yra „Oskaras", „Auksinė palmės šakelė" ar lietuviškoji „Sidabrinė gervė", žurnalistikoje esama savų analogų. „Pulitzerio" premija - Everestas, mūsų nacionaliniu lygiu - Vinco Kudirkos premija, o viename stipriausių žurnalistikos bastionų Vakarų Lietuvoje - šis apdovanojimas. Tai - Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus įsteigtas lietuviškosios žurnalistikos pradininko Johano Ferdinando Kelkio (1801-1877) medalis.
„Už ryškius nuopelnus Klaipėdos krašto žurnalistikai ir kūrybinius darbus", - taip parašyta mano diplome. Pagal medalio skyrimo nuostatus sudaryta komisija vienbalsiai šiemet išrinko mane.
Kai prieš keletą dienų paskambino kolegė, skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė ir pranešė, kad tiesiog privalau atvykti į kasmetinius žurnalistų apdovanojimus, natūraliai pasiteiravau, ar ką nors prisidirbau. Pasakė, kad būsiu apdovanotas būtent šiuo medaliu. Nuoširdžiai pasimečiau. Abu žemaičiai esam, tad mūsų trumpas pokalbis buvo toks:
- Monėj? Dikuo? Ož kou?
- Tēp nusprėnde komisėje. Būsi apduovanuojams Kelkio medalio.
- Bet dikuo monėj? A jūs dorni esat? Netorėt kėtu kandidatu? Ī jok pėlna vertesniu ož monėm. Tuokėj apduovanuojėma senatvie skėrami ī.
- Napasakuok... Esi nusipelnės, laba dėdli indieli padaris žornalitikā, ī mes didžiounamies, ka turēm tavi mūsa bendruomenie.
- Je, už visuokis nesamuonės, a noje? Plytgalios, šokes, orvus, pilekalnios i kėtus viejos... A rimtā?
- Rimtā rimtā. Baik maivytėis. Esi laukiams apduovanuojimuos i kvit.
Kažkaip net nejaukiai pasijaučiau... Ką gi, AČIŪ, kolegos! Džiugu, kad kraštotyra, kurios rezultatai virsta straipsniais, jų ciklais, sulaukė tokio dėmesio ir savotiškai užsitarnavo garbingą vietą. Yra tiriamosios žurnalistikos žanras, o čia bus kraštotyrinė žurnalistika...
Nieko nėra smagiau, kai nuoširdus ir daug jėgų pareikalaujantis darbas, kuriame matau didelę prasmę, reikšmingas ne tik tau pačiam. Yra pastebimas, vertinamas ir įvertinamas. Žinoma, geriausi įvertinimai būna tada, kai pavyksta pasiekti užsibrėžtus tikslus, straipsniai šviečia žmones, padeda išsaugoti paveldą, augina ir didina savo krašto mylėtojų kariauną.
Dar kartą dėkoju ir net nežadu sustoti.
Medalio autorius - skulptorius Robertas Guoba. Šis apdovanojimas įsteigtas 2020 m. Laureatais jau yra tapę kraštotyrininkas, fotografas, rašytojas Bernardas Aleknavičius (1930-2020), ilgametė Klaipėdos žurnalistė Gražina Juodytė, jau 22 metus tradicinei klaipėdiškių žurnalistų šventei ŽENIA diriguojantis radijo žurnalistas Žydrūnas Naujokas bei kultūrologas, žurnalistas Kęstutis Meškys. Garbė būti vienoje gretoje šalia tokių žmonių",- savo feisbuko paskyroje rašė Denisas Nikitenka.

 

ŽENIA" RINKIMAI - ATVIRI
 
LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus organizuojamoje šventėje tradiciškai teikiami apdovanojimai per praėjusius metus labiausiai pasižymėjusiems uostamiesčio žiniasklaidos atstovams.
Pastarieji išrenkami pačiu objektyviausiu būdu, nes kandidatus nominacijoms teikia patys žurnalistai. Balsavimas taip pat vyksta tik demokratiniu principu - stojantis į gyvą eilę už nominantų nugarų.
Kieno palaikymo būrys gausiausias, tam ir įteikiamas apdovanojimas.
Klaipėdoje plušantys žurnalistai vertinti penkiose nominacijose: „Metų atradimas", „Metų praradimas", „Metų skrydis", „Metų praskridimas" ir „Metų knyslys".
Renginio vedėjas - radijo stoties „Laluna" žurnalistas Žydrūnas Naujokas vėl nustebino šventišku įvaizdžiu - pasipuošė ukrainietiškais šarovarais.
„Metų atradimu" už netikėtą talentų proveržį tapo LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus vadovė Jolanta Beniušytė. Kolegos ją įvertino už pedagoginį talentą, nes šiemet J. Beniušytė pradėjo dėstyti žurnalistiką Klaipėdos universitete.
„Metų praradimo" nominacija apdovanotas naujienų portalas „Atvira Klaipėda", už prarastą ukrainietę žurnalistę, grįžusią ginti Tėvynės.
„Metų skrydžio" apdovanojimas už staigiausią kilimą karjeros laiptais atiteko į „Vakarų ekspresą" grįžusiam žurnalistui Dariui Čiužauskui.
„Metų knysliais" pripažinti LRT žurnalistė Radvilė Rumšienė ir reporteris Paulius Selezniovas, pakalbinę uostamiestyje netikėtai apsilankiusį Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo patarėją Oleksijų Arestovičių.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos apdovanojimas už aktyviausiai viešinamas uosto naujienas atiteko „Vakarų ekspreso" žurnalistei Daliai Bikauskaitei ir fotografei Vitai Jurevičienei.
„Metų akies" titulu pagerbtas ir specialiu fotografo Sauliaus Jokužio įsteigtu prizu apdovanotas TV3 operatorius Vidas Valinčius.
Speciali nominacija „Ačiū" už pagalbą žurnalistams atiteko Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovei spaudai Laimai Domarkienei.
Po apdovanojimų ceremonijos kolegos paminėjo ir dar vieną gražią sukaktį- Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius, ilgametis ir nepailstantis ŽENIA renginio organizatorius, šiemet mini 25 metų įsikūrimo jubiliejų, nors skyriaus ištakos siekia ketvirtąjį XX a. dešimtmetį.

Už paramą ir bendradarbiavimą renginio organizatoriai dėkoja:

Renginio partneriui AB „Klaipėdos nafta", rėmėjams AB „Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė", UAB „Klaipėdos konteinerių terminalas", AB „Klaipėdos vanduo" ,UAB „Gren Klaipėda", UAB „Klaipėdos monolitas", UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega", UAB saugos tarnyba ARGUS.

 

LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-12-14 15:43
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Aukštaitis

2022-12-02 13:56

Aukštaičiai yra apsnūdę, kur jau jiems kokius renginius organizuoti. Saldžių sapnų ir toliau.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Smalsuolis

2022-11-18 12:36

Kada panašias šventes, konkursus rengs kiti LŽS skyriai, pavyzdžiui, Panevėžio? Ir iš viso, ar toks skyrius gyvuoja? Įdomu, kas buria, jungia, vienija Aukštaitijos regiono žurnalistus?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Livija Sakalauskienė

2022-11-18 09:41

Puiku.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Loreta Nikolenkienė

2022-11-18 09:40

Šaunuoliai

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media