2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: “POST SCRIPTUM”: ypatingas spektaklis kultūros gurmanams

2013-04-04
 
Kristijono Sipario nuotraukoje: spektaklio atlikėjai

Kristijono Sipario nuotraukoje: spektaklio atlikėjai

Kornelija Ežerskytė

 

Balandžio 13 d., šeštadienį, 20 val.  Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40) vyks vienos dalies spektaklis "POST SCRIPTUM" pagal M. Delibeso romaną “Penkios valandos su Mariju”. Tai puiki galimybė kiekvienam kultūros gurmanui- atversti ispanų rašytojo ir žurnalisto romaną kartu su spektaklio kūrėjais ir paieškoti jo prasmių visai kitoje erdvėje.

Andalūzijos flamenko ritmai! Duendės paslaptys ir meilės išpažintis! Visa tai išskirtinėje praėjusio laiko prisodrintoje erdvėje, namuose, kurie laukia jūsų...


Idėjos autorė, režisierė ir Karmenos vaidmens atlikėja – Eglė Tulevičiūtė, muzikinio sprendimo autorė ir flamenko solistė – Brigita Bublytė-Gita, pianistas – Feliksas Zakrevskis. Spektaklyje dalyvauja flamenko klubo „Tientos“ šokėjos: Ilona Čibirienė, Marina Golubeva, Sonata Tamošauskienė, Eglė Afanasjeva, Rita Valančiūtė, Virgilija Laurinaitienė.


Ispanų rašytojas ir žurnalistas Miguel‘is Delibes‘as (1920–2010) romane „Penkios valandos su Mariju“ (1966) išskirtinę reikšmę teikia namų, kaip metafizinio vertybių būsto, aspektui. Neatsitiktinai romano herojės Karmenos, rašytojo bei mokytojo žmonos iš Pietų Ispanijos provincijos, gyvenimas perkeliamas į Marijos ir Jurgio Šlapelių namus, kurių sienos tarsi užkonservavo ir išsaugojo čia gyvenusių, kūrusių ir viešėjusių Lietuvos šviesuolių dvasią…


Tad neieškokime skirtumų tarp lietuviškųjų ir ispaniškųjų namų. Egzistuoja posakis: „Mi casa es su casa“ („Mano namai – tavo namai“). Tebūna taip ir spektaklio vakarą...


Projekto organizatoriai: VšĮ „Meno ekspansija“, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.Bilieto kaina: 35 Lt. Vietų skaičius labai ribotas!


Bilietus prašome rezervuoti iš anksto, skambinant nurodytais telefonais. Bilietai platinami Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus administracijoje (darbo laikas: pirmadieniais - penktadieniais nuo 9:00 iki 17:00).


Telefonai pasiteiravimui ir bilietų rezervavimui: 8 689 83689, 261 07 71, 8 611 41157.


 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-04-04 17:11
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Z I N A S

2013-04-12 03:10

Erika - Kornelija, 35 Lt pensininkui, dar sergančiam giluminiu kojos venų uždegimu, yra per brangu. Prašau padaryti išimtį vieną kartą , pigiau arba be Lt. Jei nesuprasiu, tuoj išeisiu. Tavo gerbėjas, fotografas, L Ž S narys Zigmantas S.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Irena

2013-04-05 19:33

Tikrai puikus spektaklis, visiems rekomenduoju!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media