2022 m. rugpjucio 10 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Festivalyje „Purpurinis vakaras” Lietuvos bardai dainuos savo ir V. Kernagio dainas

2010-08-03
 

Rugpjūčio 27 - 28 dienomis Anykščiuose vyks Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras", kurį rengia Viešoji įstaiga „Bardai LT" kartu su Anykščių rajono savivaldybe.

 

Be pagrindinių festivalio koncertų, čia dvi dienas bus surengtas ne vienas originalus renginys, kurių pagrindiniu akcentu galima įvardinti, kaip žmogaus ir gamtos dvasinio ryšio šifruotę.

 

Pirmąją festivalio dieną, rugpjūčio 27-ją bioenergetikė Svetlana Smertjeva pasakos apie piligrimystę Jokūbo keliu. Vidurnaktį, po pirmojo festivalio koncerto, Anykščių koplyčioje aktoriai Gediminas Storpirštis ir Ligita Kondrotaitė parodys spektaklį „Kas šitą vėją pavadino likimu", sukurtą pagal šiuolaikinių lietuvių poetų kūrybą. Norintys naktinėti Dainuvos slėnyje iki ryto galės mėgautis kinu po atviru dangumi, kuri dovanoja kino teatras „Pasaka".

 

Šeštadienis, antroji festivalio diena, prasidės  rytiniu saulės pasitikimu prie Šventosios. Vidudienyje etnomuzikolgas Evaldas Vyčinas skaitys paskaitą, o artėjant finaliniam koncertui, bardas ir poetas Domantas Razauskas surengs savo eilėraščių iš būsimos knygos skaitymus.

 

Festivalio metu bus surengti du jungtiniai koncertai. Penktadienio vakarą Dainuvos slėnis aidės nuo jaunųjų mūsų šalies bardų dainų. Kartu su jaunimu čia pasirodys daugelio pamėgta grupė iš Klaipėdos „Atika", taip pat klaipėdiškis Jonas Baltokas, šiųmetis S. Mykolaičio premijos laureatas Artūras Dubaka. Visi šio koncerto atlikėjai be savo dainų, padainuos po vieną Vytauto Kernagio.

 

Festivalį  vainikuos finalinis koncertas šeštadienį, rugpjūčio 28 d. Jame pasirodys žymiausi Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjai: Olegas Ditkovskis ir Neda,  Saulius Bareikis ir Andrius Kulikauskas, Gediminas Storpirštis, Aidas Giniotis, Domantas Razauskas, Vytautas V. Landsbergis, Mindaugas Ancevičius, Andrius Zalieska su Aurimu Driuku, grupė „Liūdni slibinai" bei teatro „Atviras ratas" aktoriai.

 

Kaip sakė festivalio direktorė, VšĮ „Bardai LT" vadovė Alina Semionova, norintys festivalyje išbūti abi dienas, galės įsikurti palapinių miestelyje, kuris nusidrieks tame pačiame Dainuvos slėnyje. Tereikia turėti savo palapinę.

 

Nacionalinis dainuojamosios poezijos festivalis „Purpurinis vakaras" Anykščiuose rengiamas nuo 2008 metų. Jau pats jo pavadinimas byloja, kad jis dedikuotas vienam iš lietuviškos dainuojamosios poezijos pradininkų Vytautui Kernagiui. Todėl neatsitiktinai čia susirinkę bardai per savo pasirodymus dainuoja ir šio atlikėjo dainas.

 

VšĮ „Bardai LT" inf.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-08-03 18:02
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media