2022 m. rugpjucio 13 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Prisiminti, pažinti ir išsaugoti – „Heritas“ pristato skaitmenizuotą paveldo erdvę

2020-12-31
 
2020 m. kovo - gruodžio mėnesiais „Heritas" įgyvendino Kultūros Tarybos finansuojamą projektą „Tarptautinio kultūros paveldo festivalio „Heritas" turinio skaitmenizavimas ir naujų skaitmeninių produktų, skirtų geresniam kultūros paveldo pažinimui, kūrimas", atliepiantį kultūros paveldo pažinimo veiklų, skirtų įvairioms tikslinėms auditorijoms, stygių.
Projektu siekta didinti kultūrinio - edukacinio turinio, susijusio su kultūros paveldo pažinimu, sklaidą, pasitelkiant skaitmeninę erdvę bei įtraukiant skirtingus kultūros produktų kūrėjus ir menininkus. Įgyvendinant šį tikslą buvo sukurta skaitmeninė kultūros paveldo pažinimo erdvė, apimanti penkias pagrindines kultūros paveldo pažinimo ir sklaidos sritis.
Pirmoji iš jų - virtualių ekskursijų erdvė. Lankytojai joje gali susipažinti su sunkiai ar visai neprieinamais kultūros paveldo objektais tekstiniu, fotografijų bei vaizdo įrašų formatu. Tokia erdvė yra kaip niekada reikalinga ir aktuali šiandien, kai dalis objektų tapo uždarais ne tik dėl juose vykdomų tvarkybos darbų, tačiau ir pandemijos nulemtų ribojimų. Antroji skiltis -suskaitmenintų kultūros paveldo specialistų pranešimų bei diskusijų erdvė, kurioje paveldosaugos teoretikai, praktikai, institucijų specialistai ir visuomenė dalijasi savo įžvalgomis bei pristato naujausius tyrimus. Įrašai kurti atsižvelgiant į skirtingas „Heritas" auditorijas ir jų poreikius. Trečioji skiltis skirta jauniesiems paveldo puoselėtojams. Siekiant, kad vaikai ir moksleiviai geriau pažintų, suprastų, puoselėtų kultūros paveldą ir jį tyrinėtų, sukurta virtuali edukacijų erdvė, kurioje įvairius kūrybinius užsiėmimus, ekskursijas bei vaizdo pasakojimus pristato ilgamečiai „Heritas" Vaikų ir jaunimo edukacijos erdvės dalyviai. Lengvai suprantamas ir skirtingoms amžiaus grupėms pritaikytas turinys gali būti naudojamas tiek individualiam ugdymui, tiek kaip papildoma edukacinė priemonė mokyklose. Beje, šioje skiltyje galima rasti ir Lietuvoje bei pasaulyje vykdomų edukacijų, susijusių su paveldo pažinimu, sąrašą. Ketvirtoji skiltis - tai specialistų ir meistrų, dirbančių su kultūros paveldo objektais, kontaktų katalogas. Jame kultūros paveldo savininkai patogiai, vienoje vietoje ras skirtingų sričių specialistų, dirbančių paveldo išsaugojimo srityse, kontaktus ir kitą reikšmingą informaciją. Specialistams šis kontaktų katalogas padės tapti labiau matomais bei randamais tų, kuriems reikalingiausios jų konsultacijos. Penktoji skiltis - tai „Heritas" komandos jau trečius metus puoselėjama konsultacijų erdvė „Specialistai atsako". Joje suskaitmenintos kultūros paveldo specialistų video konsultacijos, kuriose šie dalijasi naudingais patarimais ir įžvalgomis įvairiomis temomis, susijusiomis su kultūros paveldo ir istorinių pastatų išsaugojimu.
Internetinėje platformoje - virtualiuose „Heritas" namuose - turinys nuolat pildomas. Jis paremtas anksčiau įvykusių festivalių metu sukurta edukacine ir informacine medžiaga. Nepaisant to, jog kasmet „Heritas" organizuojamame tarptautiniame kultūros paveldo festivalyje apsilanko keli tūkstančiai paveldo entuziastų, ne kiekvienas iš jų gali dalyvauti visose juos dominančiose veiklose: „Dalies turinio perkėlimas į skaitmeninę erdvę suteikia galimybę su unikaliais „Heritas" ir mūsų partnerių bei dalyvių kurtais kultūriniais produktais susipažinti platesnei auditorijai bei užtikrinti užfiksuotos informacijos išliekamąją vertę," - tvirtino „Heritas" komanda.
„Heritas" - tai jau trečius metus iš eilės vykstanti savanoriška, pilietinė iniciatyva, skirta ne tik siauram kultūros paveldo specialistų ratui, tačiau ir plačiajai visuomenei, neabejingai paveldui.Kartą per metus organizuojamas kultūros paveldo festivalis suburia paveldo specialistų ir entuziastų bendruomenę, kuri kultūros paveldą bei seno pritaikymą naujam pristato per patirtį, prisilietimą ir pažinimą.
Daugiau informacijos: www.heritas.lt ir „Heritas" Youtube paskyroje: https://www.youtube.com/channel/UCTIwbpN40d1ViIrkYZchzDw
Kontaktinis asmuo:
Erika Kielė
VšĮ Heritas LT
erika@heritas.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-31 13:07
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media