2022 m. spalio 4 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: “Arkos” galerijoje: ar įspausime pėdsakus savo laike?

2011-09-19
 
Plakatas

Plakatas

Kornelija Ežerskytė 

 

Rugsėjo 21 d. (trečiadienį) 17 val. “Arkos” galerija (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) kviečia į 7-osios tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalės „IŠNYKTI / IŠLIKTI“ atidarymą.

  

Septintoji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Išnykti/Išlikti“ skirta šiuolaikinio žmogaus egzistencijos problematikai.

 

Net 125 dailininkai iš 31 pasaulio šalies – nuo Baltijos valstybių iki tolimiausių pasaulio kampelių (Australijos, Japonijos, Kinijos, Lotynų Amerikos) savo darbuose apmąsto įvairius individo būties ir vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje aspektus.

  

„Išnykimo - išlikimo priešpriešą parodos dalyviai analizuoja kaip gyvybės ir mirties, esaties ir anapusybės pradų sąlytį, ekologijos ir žmogaus atsakomybės socialinių, politinių ir religinių prieštaravimų kupiname pasaulyje klausimus. Juos domina tekstilės ateities, jos išlikimo ir transformacijų šiuolaikinėje meno erdvėje problemos, tautinių ir dvasinių vertybių likimas globalizacijos sąlygomis. Dailininkai tarsi klausia – kas mūsų laukia rytoj, ką radome ir paliksime po savęs, ar įspausime pėdsakus savo laike? Eksponuojami stiliaus ir technikų požiūriu įvairūs darbai, derinantys tiek tradicines, tiek inovatyvias priemones, atspindintys autorių individualybes ir pasaulyje vyraujančias tekstilės tendencijas,“- pastebi dr. Lijana Šatavičiūtė.

  

Pasak „Arkos“ galerijos direktorės Dovilės Tomkutės, tai tęstinis projektas, kasmet suburiantis tekstilininkus kūrėjus. „Kas išskirtinio bus šiemetinėje bienalėje, kokie autoriai nustebins savo darbais, geriausiai gali pasakyti parodos kuratorė Žydrutė Ridulytė arba viena iš organizatorių Eglė Bogdanienė.“

   

Šios bienalės dalyvių darbus vertins autoritetinga komisija, kurioje pakviestos dalyvauti prof. Signe Kivi, dr. Jurgita Ludavičienė, dr. Lijana Šatavičiūtė ir Jurga Šarapova.

 

Septintoji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „IŠNYKTI/IŠLIKTI“ galerijoje bus eksponuojama nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 8 d.   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-09-19 15:09
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media