2024 m. gegužes 1 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kultūros renginiai

*print*

Archyvas :: Paskutinę sausio dieną Šiuolaikinio meno centre – dviejų garsių videomenininkų parodų atidarymai

2014-01-24
 
Kadras iš Sebastiano Diazo Moraleso videodarbo „Krentantis”, 2014

Kadras iš Sebastiano Diazo Moraleso videodarbo „Krentantis”, 2014

 

Sausio 31 d., penktadienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių 2, Vilnius)  kviečia į dviejų parodų atidarymus, kur bus pristatytas garsaus argentiniečių menininko Sebastiano Diazo Moraleso projektas „Ficcionario" - architektūrinis labirintas su penkiais jame rodomais videodarbais ir olandų videomenininko Melvino Moti projektas „Hipererdvė", pristatomas knygos bei filmo formatu. Šias parodas tarpusavyje vienija domėjimasis tikrovės ir fantazijos santykiu bei vaizduotės tyrimai.

Olandijoje gyvenančio argentiniečių videomenininko Sebastiano Diazo Moraleso (g. 1975) darbai eksponuojami nuolatinėse garsiausių šiuolaikinio meno muziejų tokių kaip „Centre Pompidou" ar „Tate Modern" kolekcijose, 2009 m. menininkas apdovanotas prestižiniu „Guggenheim Fellowship" prizu. Šiuolaikinio meno centre atidaroma personalinė jo paroda „Ficcionario" kviečia lankytojus panirti į kelionę po menininko specialiai parodai sukurtus architektūrinius labirintus, kuriuose galingi projektoriai spinduliuoja fikcijos ir realybės kilpas. Parodoje, nusidriekusioje per dvi didžiąsias Šiuolaikinio meno centro sales, pristatomi penki menininko videodarbai: „Pasajes I" (2012), „Pasajes II" (2013), „Orakulas" (2008), „Nuvokimas" (2012) ir „Krentantis" (2014). S. D. Moraleso videodarbai pasižymi žanrine įvairove, juose ryškūs dokumentikai, eksperimentiniam kinui, fantastiniams filmams būdingi motyvai ir pasakojimo formos. ŠMC kino salėje vyks specialios kitų S. D. Moraleso filmų peržiūros. Sekančią dieną po atidarymo, vasario 1-ąją, pats menininkas praves ekskursiją žiūrovams po savo parodą.

Olandų menininkas Melvinas Moti savo parodoje „Hipererdvė" kviečia žiūrovus tyrinėti ketvirtąją dimensiją - erdvę, nepatiriamą žmogaus juslėmis ir protu. Parodą lydi menininko knyga pavadinimu „MU", kurios dviejuose skyriuose analizuojamas istorinis dviejų labai skirtingų pasaulio kultūrų požiūris į tai, kas nepažinu. Joje dėstoma, kaip ketvirtojo matavimo idėją XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje įsivaizdavo ir vaizdavo Vakarų matematikai, rašytojai ir architektai, bei gilinamasi į budizmo istoriją. „Mu" - tai būtent budizmo filosofijoje dažnai sutinkamas bereikšmis žodis, kuris vartojamas vengiant atsakyti į vieną ar kitą klausimą. Skirtingos mokymo tradicijos šioje knygoje kiek persipina, susiduria su panašiais klausimais, patenka į aklikelius, prieštarauja savo pirmtakams, randa žinioms vieną ar kitą paskirtį ir vėl grįžta prie ištakų. Menininko knygą „MU" galima įsigyti ŠMC bilietų kasoje, ją taip pat galima pavartyti parodos ekspozicijoje.

Nebyliame M. Moti filme „Aštuongubas taškas" ieškoma vizualios kalbos, kuri patirčiai nepasiekiamus dalykus išreikštų kino ekrane ir taip padėtų juos suvokti. 24 minučių trukmės filmas rodomas kiekvienos valandos pradžioje. M. Moti kūryba gerai pažįstama tarptautiniame šiuolaikinio meno kontekste: pastaruoju metu personalinės jo parodos surengtos Nacionaliniame Škotijos muziejuje, Lisabonos kunsthalėje, jo filmai rodyti 55osios Venecijos bienalės parodoje „Enciklopediniai rūmai".

Parodos „Ficcionario" ir „Hipererdvė" Šiuolaikinio meno centre veiks iki kovo 16 d. Trečiadieniais parodų lankymas nemokamas, be to, žiūrovai kviečiami registruotis į ekskursijas po parodas.

Papildomi renginiai parodų metu: vasario 1 dieną Šiuolaikinio meno centre Sebastian Diaz Morales ves ekskursiją po savo parodą, o Melvin Moti kalbėsis su knygos „Yes, Wow, Totally Pointful. Interview Melvin Moti" autore Vivian Sky Rehberg. Taip pat vyks specialios Sebastiano Diazo Moraleso filmų peržiūros ŠMC kino salėje vasario 5 - kovo 16 d.

Daugiau informacijos www.cac.lt

 

 

Kontaktams:

Šiuolaikinio meno centras

Vokiečių 2, LT-01130, Vilnius

Tel: 8 5 2608960, fax: 8 5 2623954

el. paštas: info@cac.lt // www.cac.lt

http://www.facebook.com/cacvilnius

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-01-24 08:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media