2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Renginiai

*print*

Archyvas :: Verkių regioniniame parke – paskaita po atviru dangumi

2010-08-03
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje

Simonas Ropė

 

Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 5 d. 18 val., Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į gamtinę iškylą po Ežerėlių geomorfologinį draustinį ir jo apylinkes. Jos metu lektorius Ričardas Skorupskas papasakos apie Ežerėlių formavimo procesus, ežerų gimimą, gyvenimą ir mirtį, susipažinsite su ežerų augalija.

Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje saugomas įdomus geomorfologinis kompleksas - gausybė mažų, uždarų, tarpusavyje nesusisiekiančių ežerėlių arba pelkėtų, jau užakusių ežerų duburių. Šiame draustinyje esantys ežerėliai mena skirtingas gyvavimo stadijas: vienur juos buvus liudija tik pelkėta dauba, kitur užpelkėję pakrantės, o didieji ežerai ir šiandien tyvuliuoja.

Iškyla yra dalis Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos organizuojamų renginių ciklo, skirto paminėti Tarptautiniams biologinės įvairovės metams. 2010 metai Jungtinės tautų Generalinės asamblėjos paskelbti Tarptautiniai biologinės įvairovės metai. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į spartų biologinės įvairovės nykimą visame pasaulyje ir įvairių institucijų, organizacijų, visuomenės atstovų veiklą nukreipti jos apsaugai, taip įgyvendinant Biologinės įvairovės konvencijos nuostatas.

Iškylos po Ežerėlių geomorfologinį draustinį trukmė 1,5-2 val., dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome norinčius dalyvauti registruotis el. paštu daiva.letukaite@botanika.lt (iki 08.04 16.30 val.). Dalyvius, priklausomai nuo oro sąlygų, kviečiame pasirūpinti tinkama avalyne ir apranga. Detalesnę informaciją apie iškylą pateiksime registruotiems dalyviams.

Daugiau informacijos telefonu - 8-5 272 9903 arba elektroniniu paštu - daiva.letukaite@botanika.lt .


Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-08-11 10:05
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media