2022 m. gruodžio 5 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Renginiai

*print*

Archyvas :: Lukiškių aikštėje – rekordinė Vyčio vėliava

2013-11-01
 
 

Istorinio Lietuvos valstybės simbolio entuziastai organizuoja dar neregėtą akciją: virš Vilniaus miesto Lukiškių aikštės net keletą mėnesių plazdės milžiniška (5m ilgio) Vyčio vėliava. Projekto iniciatoriai teigia, kad taip siekiama Lietuvai ir pasauliui priminti apie mūsų tautos palikimą ir išreikšti jam pagarbą.

Akciją organizuojančios viešosios įstaigos „Mūsų vėliavos" atstovai  jos startui pasirinko ypatingą datą - Vyčio vėliava bus pakelta į dangų šių metų lapkričio 2 dieną 12 val. „Pradėdami savo projektą vėlinių dieną norime ne tik pagerbti istorinę Vyčio vėliavą, bet ir su ja už mūsų tėvynę kovojusių protėvių vėles", - sako vienas iš šios patriotinės idėjos autorių Mindaugas Siaurys ir tuo pačiu atkreipia dėmesį į žodžių „vėlinės", „vėliava", „vėlės" sąskambį.

Akcijos vieta taip pat pasirinkta ne atsitiktinai. Pasak kito šio projekto iniciatoriaus Deivydo Rimkevičiaus, „...būtent Lukiškių aikštėje sklando mūsų laisvės gynėjų vėlės. Lukiškių aikštė yra 1863 m.  Abiejų Tautų Respublikos nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimo aukų atminimo vieta."

Planuojama, kad Vyčio vėliava virš Lukiškių aikštės plevėsuos daugiau kaip tris mėnesius. „Akciją baigsime taip pat ypatingą dieną, kitų metų vasario 16-ąją,"- pasakoja projekto organizatoriai - „Tą pačią dieną pražygiavę Gedimino prospektu, padovanosime šią milžinišką vėliavą bei akcijos nuotraukas Valstybei".

Kaip pripažįsta istorikai, Lietuvos herbas Vytis ir jo vėliava tautą lydi gyvenime ir žygiuose jau septintas šimtmetis. „Vyčio vedami lietuvių pulkai kovojo Žalgirio ir Oršos laukuose, ėjo į XIX amžiaus sukilimus prieš caro priespaudą, XX a. pradžioje kūrė modernią Lietuvos respubliką. Su Vyčio ženklu širdyse kilome prieš sovietinę okupaciją, dainavome mitinguose sąjūdžio metais." - teigia profesorius Juozas Galkus.

Didžiulės Vyčio vėliavos iškėlimas Lukiškių aikštėje tai - ne pirma istorinio Lietuvos ženklo gerbėjų, susibūrusių į VšĮ „Mūsų vėliavos", akcija. Plačiai nuskambėjo ir kitas šios VšĮ projektas, kuomet šių metų liepos  6-ąją Valstybės dienos proga Gedimino pilyje, po daugiau kaip 200 metų, buvo iškelta 10 Vyčio vėliavų.

 

 

Daugiau informacijos:

Deivydas Rimkevičius 8 699 53642

Mindaugas Siaurys     8 647  17614

El. paštas info@musuveliavos.lt

www.musuveliavos.lt

www.facebook.com/musuveliavos.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-11-02 11:21
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media