2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Kai mamos netyčia ką nors pažada vaikams...

2023-05-16
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Elzė Budinaitė

 

Pažadus dalija beveik visi. Pažadus galima duoti ne tik sau, bet ir kitiems. Bet ne visada jie būna ištesėti.


Tikrai būna, kad mamai pažadu susitvarkyti kambarį, bet po savaitės jis atrodo taip pat. Dar būna, kad močiutei pažadu iššluoti kiemą, bet paskui nueinu žaisti su sese. Tik močiutė taip lengvai nepasiduoda ir kas penkias minutes vis kartoja ką pažadėjau. Galiausiai tenka iššluoti kiemą, nes jai sunku vienai tai padaryti.


Kartais pažadus tesėti labai sunku, o kartais lengva. Man lengva juos tesėti, kai ką nors pažadu tėvams ar mokytojai. Sunkiau, kai pažadu kažką sutvarkyti.


Pažadus galima duoti ir sau. Pavyzdžiui pažadi, kad tris dienas nevalgysi saldainių ir bulvių traškušių, bet kitą dieną draugė pakviečia į jos namus ir pavaišina šokoladiniais saldainiais su karamelės bei riešutų įdaru ir su gėlytėmis iš marcipano ant viršaus. Tu nieko negali padaryti, nes nori būti mandagi, taigi suvalgai jų porą. Paskui pasiūlo sūrio skonio traškučių. Suvalgai penkis. Štai pažadas sau ir neištesėtas.


Kai į "Google" naršyklę įvedžiau žodį "pažadai", pirmiausia man išmetė dainas tokiu pavadinimu. Viena iš jų tai Marijono Mikutavičiaus ir Ingos Valinskienės daina. Kaip jau buvo galima suprasti, jos pavadinimas "Pažadai". Tikrai nustebau, kad yra dainų tokiu pavadinimu. Truputį žemiau puslapio apačioje buvo reklamuojamos knygos. Ar tikrai yra ir knygų tokiu pavadinimu? Yra. Reklamuojamos knyga vadinosi "Pažadai, pažadai". Ta knyga buvo panaši į tas, kurias skaito mano mama. Kita reklamuojama knyga buvo "Pažadai vidurnaktį". Ją taip pat mielai paskaitytų mano mama.


Pažadai dažniausiai duodami namuose. Bet kaip ir visur, ne visada ištesimi. Pavyzdžiui, būna tokių situacijų, kai mamos netyčia ką nors pažada vaikams. Žiūri televizorių arba dirba kompiuteriu, o vaikas klausia, ar mama jam rytoj pusryčiams iškeps blynų. Tada mama būna tokia susikaupusi, kad tik tyliai pasako: Aha. Po minutės apie savo pažadą pamiršta. Ryte vaikas pusryčiams valgo kiaušinienę. Nors gal ir nieko, kad mama neištesėjo pažado, juk ji turi daug darbo.


Niekas turbūt nėra išpildęs visų pažadų.


O ta kiaušinienė vis tiek skani, taigi nėra ko pykti!/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 10 m./
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-16 17:39
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media