2023 m. kovo 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Naujųjų metų siekiai: ar jie tikrai tikslingi?

2020-12-22
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Vakaris Vingilis

 

Kiekvienais metais artėjant jų pabaigai apmąstome praėjusius metus. Būna ir nusivylimų, ir džiugių pasiekimų. Daugybė žmonių po tokių apmąstymų išsikelia sau naujametinius tikslus, kurie dažniausiai ir prasideda būtent nuo naujųjų pradžios. Nors daugelis psichologų tokį žmonių elgesį vertina gana skeptiškai, tačiau naujametinių tikslų kėlimasis gana gajus. Dažnai planai taip ir nebūna įgyvendinti ar tiesiog nutraukiami, tik pradėjus juos vykdyti.

 

Apie tokius tikslus kalbamės su Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Jaunųjų žurnalistų klubo narėmis Evelina Masevičiūte bei Aiste Pugačiauskaite.

 

Ar turite kokių nors siekių naujiems metams? Gal pradėsite sportuoti arba imtis naujos veiklos?

 

Evelina: Mano siekiai ir tikslai kitais metais yra keli: išlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus, IELTS egzaminą ir perskaityti daug knygų, pasiekti gerų rezultatų mokykloje.

 

Aistė: Nesu linkusi užsibrėžti naujametinių tikslų. Manau, pokyčiai gali būti pradedami bet kada. Tačiau 2021 metais tikiuosi "nepamesti" savo svajonių ir toliau atkakliai jų siekti.

 

Ar apskritai reikia turėti kažkokių siekių naujiems metams? Galbūt į naują veiklą galima pasinerti bet kada?

 

Evelina: Manau, kad reikia išsiskirti savo pagrindinius siekius ir tikslus. Tokiu būdu bus lengviau juos pasiekti ir nepasimesi savo kelyje. Tačiau, be abejo, galima pasinerti į naują veiklą bet kada ir papildyti savo siekių sąrašą.

 

Aistė: Netikiu naujų metų rezoliucijomis, todėl manau, jog į naują veiklą reikia pasinerti tą pačią akimirką. Juk per laiko tarpą noras ja užsiimti gali kiek išblėsti.

 

Ar kada nors tavo išsikelti siekiai naujiems metams buvo realizuoti?

 

Evelina: Taip buvo. Aišku, dažniausiai išsikeliu labai daug tikslų, tai tikrai ne visi būna realizuoti ir galbūt tai įvyks tik tolimoje ateityje. Tačiau kiekvienais metais stengiuosi realizuoti vis daugiau.

 

Aistė: Stengiuosi išsikelti aiškius tikslus, į kuriuos įdėjus pastangų, visuomet ir išpildau. Manau, galiu teigti, jog savo siekius visada realizuoju.

 

Kaip manote, kodėl žmonės naujus dalykus nori pradėti nuo konkrečios dienos? Ar jie tai atidėlioja, nes tingi, o galbūt nori kažkokios tvarkos ir pastovumo?

 

Evelina: Manau, dažnai žmones savo veiklas atidėlioja ir išskiria tam tikrą dieną, kaip pažadą sau, kad pradės vykdyti naujus dalykus. Galimai mano, kad nuo tam tikros dienos gali atversti naują savo gyvenimo lapą ir pakeisti ar pradėti naujus dalykus.

 

Aistė: Manau, jog žmonėms yra labai patogu atidėlioti ir sakyti, jog kažkurią specifinę datą pradės naują hobį ar įsisavins įprotį. Taip sako žinodami, jog dabar yra saugūs ir dar gali gyventi įprastą gyvenimą.

 

Koks buvo paskutinis dalykas, kurį įtraukėte į savo rutiną? Ar jo pradžią nulėmė konkreti data, ar noras pradėti tai daryti, kad ir šiandien?

 

Evelina: Paskutinis dalykas, kurį įtraukiau į savo rutiną, buvo vėl kasdienis pasivaikščiojimas rytais su šunimi. Tai nulėmė daugiau laisvo laiko per šį karantino laikotarpį.

 

Aistė: Kaip paskutinę naują veiklą galėčiau įvardinti meditaciją. Manau, šį ritualą į savo kasdienybę įtraukiau dėl atsiradusio didelio nerimo, o ne dėl specifinės datos.

 

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autoriui 17 m./

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-22 20:40
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media