2024 m. birželio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Jaunojo žurnalisto užrašai

*print*

Archyvas :: Kaip aš tapau stebėtoja

2021-02-02
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Danielė Vyzaitė


Su laiku žmonės pakeitė paprasčiausius dalykus gerokai naujesniais ir šiandieninis gyvenimas jau cirkuliuoja internete. Atsirado daug naujų socialinių tinklų, websit‘ų. Žmonės prie to prisitaikė, taigi atsirado ir naujų profesijų ar naujų gyvenimo tips‘ų.

 

Taip ir gimė terminas "influenceris". Šitaip vadinamas žmogus, turintis stiprią nuomonę apie tam tikrus dalykus, mokantis ją ginti ir pakankamai gerai gebantis apvynioti kitą aplink savo pirštą.

 

Iš esmės, kiekvienas žmogus, kuris aktyviai naudojasi tokiomis platformomis, kaip instagramas, feisbukas ar tviteris, irgi yra influenceris. Viskas priklauso nuo tavo keliamo turinio, sekėjų skaičiaus ir aktyvumo. Tačiau jeigu esi tylus tų socialinių tinklų vartotojas, tai tavo kaip influencerio karjera yra žemiau bambos. Tačiau ne visiems.

 

Kai kuriems žmonėms tikrai nereikia įdėti daug darbo, kad būtum geras influenceris. Pavyzdžiui, aš įkėlusi tris "postus" instagrame turiu tik 384 sekėjus, bet Natalijos Bunkės tikrai jokiu edukaciniu turiniu nepasižyminti paskyra spinduliuoja beveik 73 tūkstančiais sekėjų. Taigi skirtumas tikrai nemažas, o nekalbant ir apie tai, kad šitos tendensijos sparčiai plinta, dėl to vartotojų kiekis taip pat auga. Taigi toks žmonių srautas vienoje vietoje yra puikus reklamai.

 

O kaipgi aš užsiėmiau poziciją tarp stebėtojų?

 

Turbūt nieko keisto, kad viskas prasidėjo kuomet gavau pirmąjį "normalų" telefoną. Tada po kiek laiko netyčia tapau ir tų socialinių tinklų vartotoja. Pradėjau domėtis tam tikrais žmonėmis, bet jų buvo vos pora, ir tas domėjimasis man kaip 12-metei buvo pakankamai pasyvus. Tačiau dabar "sekamų" žmonių nesutalpinčiau ant vieno lapo. Aišku, pagrindą sudaro mano draugai, bet yra ir nemaža dalis žmonių, kuriuos "pažįstu" tik tiek, kiek jie skelbia internete.

 

Dabar dažniausiai instagrame apsilankau dėl Pauliaus Ratkevičiaus. Šiaip jis užsiima sportu ir žinomas kaip asmeninis fitneso treneris, bet taip pat jis yra sveikos gyvensenos puoselėtojas, kas labiausiai mane ir sudomino. Internete panašų turinį skelbiančių asmenų irgi daug, bet būtent Paulius pasižymėjo dideliu entuziazmu ir nuoširdumu. Aš manau, kad sunku būtų rasti panašų į jį žmogų, ypač internete. Nes šiais laikais dažnas ieško naudos sau, o Paulius į tai žiūri rimtai. Aišku, aš negaliu teigti, kad jis intagrame nesiekia gauti pelno ar žinomumo. Tačiau, bet kokiu atveju, lieka tik du variantai: arba jis daro viską dėl gerų ketinimų, arba jis tik puikus aktorius.

 

O žiūrint per YouTube mano "dievukas" yra Mantas Bartuševičius. Jo visas keliamas turinys atrodo toks nekaltas, lyg tai būtų tiesiog augančio humoristo reiškimasis. Bet jei žiūri atidžiau, tai netyčia gali pastebėti kokį nors kyšantį užrašiuką "Darbo ginčų komisija" ar netyčia užmatyti background‘e kokį bokalą su užrašu "Švyturio alus". Jo reklamuojami objektai nelabai mane domina, aš laukiu jo naujų video, nes tai jie priverčia pakilti mano lūpų kampučius.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 15 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-02-09 16:38
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media