2023 m. rugsejo 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie žurnalistiką ir žurnalistus

*print*

Archyvas :: Jaunųjų žurnalistų klube- pažintis su žurnalistika

2022-10-04
 
Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Asociatyvi iliustracija/ Vlado Ščiavinsko nuotrauka

Luknė Grunskytė

 

Šiemet Jaunųjų žurnalistų klubas pasipildė. Atėjo dvi bendravardės Urtės.

 

Vienai iš jų yra dvylika metų, lanko „Taškiaus“ mokslo ir menų mokyklą. Ji žurnalistika domėjosi jau nuo mažens. Kaip tik šiais mokslo metais Urtė turėjo pasirinkti naują būrelį ir nusprendė pabandyti čia. 

 

O kita Urtė yra dešimtmetė. Ji lanko Vydūno progimnaziją. Urtė  apie šį būrelį sužinojo ir nusprendė ateiti, kartu su mama ieškodama naujų bei įdomių būrelių. Taip pat ji užsiminė, kad pirmoji jos kelionė į Jaunųjų žurnalistų klubą buvo autobusu.


Aš sugrįžau antriems metams, nes šis būrelis man labai patiko. Buvau išbandžiusi daug skirtingų užsiėmimų − baletas, pramoginiai šokiai, teatras, bet Jaunųjų žurnalistų klubas man patiko labiausiai. Praeitais metais geriausiai sekėsi rašyti tekstus, tai buvo labai įdomu, todėl norėčiau tam skirti laiko ir šiemet. Mokiausi imti interviu, bet dar vis jaudinuosi kalbindama kitus. Taip pat labai norėčiau dar „padirbėti“ žurnaliste − pernai mes imitavome redakciją. Šiame žaidime redaktorius „samdė“ darbuotojus, skyrė užduotis, „mokėjo“ honorarus.


Du vaikus auginanti vilnietė Giedrė irgi yra išbandžiusi įvairių būrelių ir juos lankė netrumpai. Net aštuonis metus ji lankė muzikos mokyklą, mokėsi groti pianinu. O lankyti nusprendė, kai atėjo nauja muzikos mokytoja, kuri labai gražiai pagrojo šiuo instrumentu. Muzikos mokykloje buvo ir smagių, ir nelabai įdomių pamokų. Ypač Giedrei patiko choras. Taip pat ji lankė pramoginius šokius. Į juos užrašė tėvai. Kai mokėsi pradinėse klasėse, ji šoko ketverius metus.


Jaunųjų žurnalistų klubo vadovė Erika lankė tinklinį, žaidė mokyklos komandoje. Vasarą su komanda važiuodavo į sporto stovyklas. Buvo labai puikus užsiėmimas. O sportavo visą laiką, kol mokėsi, bet ne nuo pradinės klasės. Į sporto mokyklą Erika užsirašė tuomet, kai nepateko į muzikos mokyklą. Ji turi sesę dvynę. Vienais metais nepriėmė į muzikos mokyklą vienos, nes ne taip suplojo ritmą, o kitais metais − kitos. Mama neleido abiejų. Taip ir atsidūrė tinklinio treniruotėse.


O dabar Erika pati vadovauja būreliui. Mokinius moko žurnalistikos jau septyniolika metų.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 11 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-10-04 18:36
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media