2022 m. gruodžio 4 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Apie žurnalistiką ir žurnalistus

*print*

Archyvas :: Laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimas − dalyvio akimis

2021-03-30
 
Orinto Zolubos nuotraukoje: prieš laidos filmavimą

Orinto Zolubos nuotraukoje: prieš laidos filmavimą

Girmantė Zolubaitė

 

Dauguma Lietuvos mokinių svajoja apie galimybę sudalyvauti „Lietuvos tūkstantmečio vaikuose“, tačiau tai pavyksta ne visiems. Būtent dėl to daugumai laidos žiūrovų, kurie sėdi ant sofos ir žiūri laidą per televizorių, jos filmavimas atrodo ypatingas. Tą patį jaučiau aš, kai dar nebuvau nuvažiavusi į šį žaidimą. Taigi dabar papasakosiu, kaip filmuojamos „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidos.

 

Vos tik atvykome į didžiąją Lietuvos televizijos studiją, prie mūsų priėjo moteris ir, pamatavusi temperatūrą, nuvedė prie rūbinių. Kai visi dalyviai nusivilko striukes, mums atliko Covid-19 testą ir nuvedė į salę, kur buvo filmuojami dalyvių prisistatymai. Vėliau laukė pusantros valandos pertrauka. Nežinau kodėl, gal dėl pandemijos, gal dėl konkurencijos dalyviai tarpusavyje nesikalbėjo. 

 

Prieš filmavimą visus nuvedė į greta esančią kiek didesnę salę, kur turėjo įvykti dalyvių protų mūšis. Tuomet dalyvius lydintiems asmenims buvo pasakyta, kur jiems prisėsti, o dalyviai nuvesti ant pakylų, supažindinti su žaidimo taisyklėmis ir pamokyti naudotis planšetėmis.

 

Filmavimo metu tarp trijų protmūšio etapų buvo trumpos pertraukos. Per jas buvo smagu. Laidos vedėjas Robertas Petrauskas labai pozityviai nuteikė ne tik laimėtojus, bet ir pralaimėjusius − taip visi džiaugėsi būdami laidoje. 

 

Visi žiūrovai matė, kaip laimėtojams po žaidimo buvo įteikiami prizai. Kaip ir dauguma, aš galvodavau, kad dovanų gauna tik finalo dalyviai. Klydau. Pasirodo, visi laidos dalyviai gauna po padėkos raštą, knygą ir stalo žaidimą.

 

Televizijos laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikuose" visi yra nugalėtojai, nes jau vien papulti į laidą yra nelengva. Tai priverčia net ir nepasiekusius finalo nusišypsoti.

 

Dabar labai laukiu laidos pasirodymo eteryje. Ir saugau paslaptį, kas taps laimėtojais.

 

 

/Tekstas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube, vad. Erika Straigytė; teksto autorei 12 m./

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-04-06 17:22
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media