2023 m. rugsejo 27 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: LŽS senjorų klube liejosi eilės, skambėjo dainos

2017-03-03
 
Ipolitas Skridla dėkoja Rimgaudui Valentinui Graibui už gražias eiles. Alfonso Kairio nuotraukos

Ipolitas Skridla dėkoja Rimgaudui Valentinui Graibui už gražias eiles. Alfonso Kairio nuotraukos

 

Loreta Nikolenkienė,

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė

Kovo pirmąjį trečiadienį jaukioje Teatrų sąjungos salėje vykęs žurnalistų susitikimas buvo kitoks - sklandė švelni pavasarinė nuotaika, vyrai labiau šypsojosi, o Žurnalistų sąjungos Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla, prisiminęs artėjančią Moters dieną,  kvietė kolegas paskaityti savo kurtų eilių moterims, meilei, švelnumui.

Džiugu, kad žurnalistai ne tik rašo aktualiomis ir rimtomis temomis, bet ir kuria nuostabius posmus moterims - kolegėms, mylimosioms. Ir nepažįstamosioms.

Šį kartą susitikime "pirmuoju smuiku" sugrojo poetas, žurnalistas, redaktorius Rimgaudas Valentinas Graibus. Jis per trisdešimt metų dirbo savo laiku labai populiariame žurnale „Mūsų sodai", buvo jo vyriausiasis redaktorius. Išleido apie trisdešimt poezijos knygų. 2007 metais buvo apdovanotas Pauliaus Širvio literatūrine premija. Jis yra ir LŽS Senjorų klubo narys.

Išskirtinio sodraus balso poeto Rimgaudo Valentino Graibaus skaitoma poezija palietė ligi sielos gelmių ne tik moteris, bet nepaliko abejingų ir vyrų.

Savo eilėraščius skaitė ir kiti kolegos. Pirmas išstojo Albertas Vaidila, kurio ne tik kuriami paveikslai, bet ir eilės - filosofinės, išjaustos. Vytauto Žeimanto ir Ipolito Skridlos eilėse skambėjo ir švelni ironija, ir lyrika, skleidėsi sielos pasaulis.

Šventiškai nuteikė vakaro svečias - jau senokai  Teatrų sąjungos salėje girdėtas Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas", kūrybinę veiklą pradėjęs net 1968 metais.  Choro „Sakalas" organizatorius, kūrėjas, ir pirmasis dirigentas buvo Zigmas Gaidamavičius. Nuo 1990 metų iki šiol chorui vadovauja Romas Makarevičius, taip pat dirbęs šio kolektyvo chormeisteriu.

Pažymint choro „Sakalas" kūrybinio darbo 35-metį, buvo išleista choro veterano LŽS Senjorų klubo nario Vlado Leipaus knyga „Dainuoja „Sakalas".

„Sakalas" dalyvavo visose po jo įsikūrimo vykusiose Lietuvos dainų šventėse, yra iškovojęs pirmąsias ir prizines vietas vyrų chorų konkursuose. 2006 m. pripažintas geriausiu Lietuvos vyrų choru savo grupėje.

Džiugu, kad pavasaris dovanoja ne tik saulę, bet ir šviesų dėmesį vienas kitam.

Kitas LŽS Senjorų klubo susirinkimas įvyks balandžio 5 dieną.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-03-10 12:03
 
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media