2024 m. kovo 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Jonas Paulauskas: Sveikinu ketvirtadalį vilniečių, išrinkus Vilniui merą!

2019-03-21
 
Jonas Paulauskas

Jonas Paulauskas

Jonas Paulauskas

 

Teisingiau būtų sakyti ne išrinkus, o perrinkus antrai kadencijai, pasinaudojus principu "Renkame tą patį, gal nebus blogiau...". Suskaičiavus vilniečių balsus, paaiškėjo, kad dar keturiems metams sostinei vadovaus tas pats meras - Remigijus Šimašius. Už jį balsavo tik ketvirtadalis (117600 iš 446000) vilniečių. Rinkti Vilniuje naują merą iš pateiktų kandidatūrų atėjo mažuma Vilniaus rinkėjų - tik 44 procentai (196000 vilniečių). Likusiems (daugumai) matyt, netiko abi kandidatūros. Todėl mažumai rinkėjų teko rinktis iš dviejų blogybių (kandidatų) mažesnę blogybę (kandidatą). Ką jie ir padarė. Nežinia, dar ar gerai...
Nes, pasinaudojęs aukščiau minėtu principu, tas ketvirtadalis rinkėjų labai surizikavo. Juk pasirinkto naujo - seno kandidato į miesto vadovus praėjusio valdymo metu Vilniaus miestas tapo vienu brangiausiu šalyje miestu pagal komunalinius mokesčius. Ypač daugumą vilniečių (matyt, tuos kurie neatėjo į rinkimus) sunervino pagrindinių miesto paslaugų - šildymo ir elektros - pabrangimas. 
Na, o jo "elektoratą", matyt, patraukė naujojo - senojo mero gražūs rinkiminiai pažadai : " ...mano planuose daugybė didesnių projektų, kurie yra ant starto pozicijos - ir daugiafunkcinis kompleksas, ir koncertų salė, ir infrastruktūrinių projektų, ir švietimo projektų. Yra daugybė projektų labiau keičiančių miesto veidą. Dalis jų yra vizualūs, su statybomis susiję, dalis yra tokie, sakykime, visiškai minkštieji, bet svarbesni, tarkim, švietimo pokyčiai. Aš turiu labai ambicingų planų švietime ir, tikiuosi, kad pavyks suburti koaliciją, kuri irgi tokiais pokyčiais patikės. Kai kuriuose rajonuose trūksta darželių, tai, be abejo, ten statysime ir statome...Man buvo labai didelis iššūkis prieš trejus, ketverius metus, kaip padaryti, kad visi vaikai tilptų į pradines mokyklas. Ir taip, šiandien mes turime mokyklų iššūkį dėl ko statome arba artimiausiu metu planuojame statyti iš viso penkias mokyklas...".
Paklaustas žurnalistų apie vieną pagrindinių miesto problemų - nežmoniškas transporto grūstis, naujasis - senasis miesto meras ir čia pažėrė pažadų: " Taip, be abejo, spūstys, judėjimo neparankumas yra didžiulis iššūkis, galima sakyti, ir problema Vilniuje - t.y., ir automobilių spūstys, ir nepatogus pėsčiųjų judėjimas. Taip, judėjimo problemų sprendimas yra vienas iš mano tų keturių punktų, kur aš nuo pat pradžių sakiau, kad bus pokyčiai..."
Vienas iš jo pasirinktų būdų nugalėti transporto spūstis Vilniuje, yra ...elektrinių paspirtukų vilniečiams diegimas. Jis teigia, kad "per pastaruosius ketverius metus nutiesti nauji ir kokybiški dviračių - paspirtukų takai jau 2020 metais bus sujungti į bendrą tinklą, kuris leis miesto centrą dviračiu ar elektriniu paspirtuku patogiai pasiekti iš kiekvieno rajono. Per artimiausius ketverius metus dabar esantį magistralinių dviračių takų tinklą padvigubinsime nutiesę dar bent 70 km takų. O kiekvienas vilnietis nuo artimiausios dviračių magistralės nebus nutolęs daugiau nei 800 m...". Praktiškai tai atrodys šitaip:
Tiesa, šis metodas ne toks jau ir naujas. Pamenate, kažką panašaus siūlė savo valdymo metu ir antras kandidatas į Vilniaus merus - Artūras Zuokas. Tiesa, tai buvo ne paspirtukai, bet oranžiniai dviračiai. Bet ir jie nepadėjo miestui atsikratyti spūsčių...Bet, kaip sako slavai :"pažūjom - uvydim" (pagyvensim - pamatysim).

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-03-21 12:53
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media