2023 m. gruodžio 6 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas :: Knyga - visiems, kam tenka (ar gali tekti) bendrauti su žiniasklaida

2014-04-22
 
Knygos dizainas - Ilonos Kukenytės

Knygos dizainas - Ilonos Kukenytės

 

Žygintas Pečiulis. Kaip bendrauti su žiniasklaida: principai, patarimai, pavyzdžiai. - Vilnius: Tyto alba, 2014. - 232 p. Knygos dizainas - Ilonos Kukenytės

 

Dr. Žygintas Pečiulis - Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius, dėsto medijų, masinės komunikacijos, žurnalistikos istorijos ir teorijos dalykus.

 "Esu žurnalistas. Dirbau spaudoje, radijuje, televizijoje. Štai jau ketvirtį amžiaus būsimiems žurnalistams Vilniaus universitete dėstau žiniasklaidos istorijos, teorijos ir praktikos dalykus. Dar viena mano pomėgių sritis - viešoji komunikacija. Įvairiuose universitetuose dėstau "Efektyvios komunikacijos", "Įvaizdžio vadybos", "Tiesioginio eterio", "Įvairiaterpės raiškos" disciplinas. Rengiu seminarus "Kaip bendrauti su žiniasklaida" politikams, valstybės tarnautojams.

Esu parašęs knygų televizijos istorijos ir teorijos temomis, o 2004 metais išleistas praktinis vadovas "Efektyvi komunikacija" buvo pripažintas geriausia metų mokslo populiarinimo knyga.

Seniai kirbėjo noras parašyti šią knygą. Kodėl? Sėkmingas dialogas būna tada, kai pasirengusios abi komunikuojančios pusės. Žiniasklaidos atveju - jūs ir žurnalistas. Abiejų tikslas yra tas pats - informuoti visuomenę. Jeigu ir nepavyks susidraugauti su žurnalistu, privalote tapti komunikacijos partneriais. Norėčiau, kad profesionaliai pasirengęs žurnalistas sutiktų jus, tam tikros srities žinovą, ekspertą, gebantį kalbėti suprantamai, vaizdžiai, įsimintinai. Toks komunikacijos profesionalų duetas - tikra palaima žiniasklaidos auditorijai, laukiančiai naujienų, patarimų, pramogos.

Ši knyga skiriama visiems, kam tenka (ar gali tekti) bendrauti su žiniasklaida: duoti spaudos interviu, dalyvauti radijo ar televizijos laidose. Knyga pravers studijuojantiesiems viešąją komunikaciją ir visiems, kurie nori geriau perprasti žiniasklaidą ir žurnalistiką, gebėti suvokti jos turinį. 

Viešosios komunikacijos specialistas Bruno Leprat, parašęs knygą "Kaip sutramdyti žurnalistą", skaitytojų prašė knygos nerodyti žurnalistams. O aš sakau - šitos nerodykite savo viešųjų ryšių konsultantams. Ir nesakykite, kad ją turite. Tegul tai būna maža jūsų paslaptis.

Ką rasite šioje knygoje?

Pirmame skyriuje susipažinsite su žiniasklaidos virtuve, sužinosite žurnalisto profesijos paslapčių. Čia paaiškės, koks vaidmuo žiniasklaidoje gali tekti jums.

Antrame skyriuje kalbėsime apie mus užvaldančius baimę, nerimą ir būdus, kaip juos prisijaukinti, neutralizuoti, priversti tarnauti mums.

Trečiame skyriuje aptarsime, kaip ramiai ir metodiškai rengtis būsimam susitikimui su žurnalistu.

Ketvirtame skyriuje pateikti patarimai, kaip komunikuoti visais turimais kanalais ir tapti įtaigiam.

Penktas skyrius skirtas interviu ir diskusijai - populiariausiems žiniasklaidos žanrams.  

Knygoje rasite pratimų, praktinių patarimų, pavyzdžių. O kiekvieno skyriaus pabaigoje - atsakymus į jums rūpimus klausimus. 

Vis dar abejojate? Sakote - tokių knygų daug. Netiesa. Knygos, skirtos bendravimo su žiniasklaida įgūdžiams ugdyti, Lietuvoje dar nebuvo. Knygos, parašytos žurnalistikos praktiko ir komunikacijos teoretiko viename asmenyje - taip pat nebuvo. Dar nebuvo lietuviškos knygos, taip gausiai praturtintos frankofoniška patirtimi (prancūziška, belgiška, kanadietiška, šveicariška). Žvilgtelėkite į literatūros sąrašą. Manau, kad tai - pranašumas. Juk, kaip sakoma, rusenom rusenom ir suanglėjom...

Metas atsiversti knygą. Kviesdamas malonaus skaitymo, palinkėsiu to, ką paprastai sakau bendravimo su žiniasklaida seminarų pabaigoje. Nuoširdžiai džiaugsiuosi spaudoje perskaitęs jūsų šmaikščią citatą, radijo ar televizijos laidoje išgirdęs analogiją ar įsimintiną istoriją. Suprasiu, kad man šios knygos rašymas, o jums skaitymas nenuėjo veltui.

Linkiu kuo geriausios kloties.

Žygintas Pečiulis

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-04-22 12:56
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media